05 HAZİRAN, ÇARŞAMBA, 2024

Galeri Siyah Beyaz’dan Yeni Sergi: “Çizginin Yolculuğu”

Galeri Siyah Beyaz, mimarların ve sanatçıların eskiz süreçlerine tanıklık eden “Çizginin Yolculuğu” başlıklı sergiyi 29 Haziran’a kadar sanatseverlerle buluşturuyor.

Celal Abdi Güzer’in küratörlüğünü üstlendiği “Çizginin Yolculuğu” sergisi farklı disiplinlerden, farklı kuşaklardan ve farklı şehirlerden altmış üç kişiyi bir araya getiriyor. İsmini kâğıt ile kalem arasındaki en temel ilişkiden alan sergi; çizginin olasılıklarını, yorumlarını ve temsillerini keşfetmek üzere izleyiciyi bu süreci paylaşmaya davet ediyor. Çizgi ile eskiz arasındaki geçirgen ilişki, malzemenin ve sürecin yaratıcısı oluyor. Çizgi, çizenle izleyen, imge ile eser arasında, gerçek ile düş arasında bir yerlerde duran bir eşik olmaya devam ediyor. Bu eşikleri bir araya getiren sergi, kalem ile kâğıt arasındaki bu ince sınırda pek çok ortaklaşmayı içeriyor. Bir ara bölge olan eskiz süreci, sanatçının, mimarın, tasarımcının, yazarın tamamlayıcısı oluyor. Üretim sürecinin en mahrem anlarından biri olan eskiz, sanatçısı ve izleyicisine dair tanıklıklar barındırırken atölye ile galeri, atölye ile yapı arasındaki yola rehberlik ediyor. Çizginin üzerine söylenen ve söylenebilecek olan pek çok şeyi bir araya getiren sergi, mimarların ve sanatçıların eskizlerini izleyiciyle buluşturuyor.

Sergide yer alan sanatçılar: Ahmet Doğu İpek, Ahmet Tercan, Ali Osman Öztürk, Asude Yokuş, Atilla Kuzu, Aydan Balamir, Aydan Volkan, Bihrat Mavitan, Boran Ekinci, Buşra Al, Cafer Bozkurt, Celal Abdi Güzer, Cem İlhan, Cem Sorguç, Cenk Alparslan, Cenk Dereli, Cumhur Keskinok, Deniz Aslan, Deniz Dokgöz, Dürrin Süer & Metin Kılıç, Ela Cindoruk, Emre Arolat, Emre Senan, Eren Çıracı, Erkut Şahinbaş, Ersen Gürsel, Ertuğ Uçar, Ertun Hızıroğlu, Ezel Akay, Faruk Sade, Gökhan Avcıoğlu, Hakan Demirel, Halit Demirel, Hasan Özbay, Haydar Karabey, Hayri Şengün, Heval Zeliha Yüksel, Jale Erzen, Kadri Atabaş, Kerem Erginoğlu & Hasan Çalışlar, Kerem Yazgan, Kutlu Bal, Levent Çırpıcı, Mehmet Güleryüz, Melike Altınışık, Melkan Gürsel Tabanlıoğlu, Murat Artu, Murat Tabanlıoğlu, Nermin Er, Nevzat Sayın, Nilüfer Kozikoğlu, Oğuz Yalım, Ömer Selçuk Baz, Ragıp Buluç, Selçuk Avcı, Semra & Özcan Uygur, Serhat Akbay, Suha Özkan, Yakup Hazan, Yılmaz Aysan.

“Çizginin Yolculuğu” sergisini 29 Haziran’a kadar pazar hariç her gün 11.00-19.00 saatleri arasında Galeri Siyah Beyaz’da ziyaret edebilirsiniz.

Künye:
1. Jale Erzen
2. Ahmet Doğu İpek
3. Ali Osman Öztürk
4. Celal Abdi Güzer
5. Emre Arolat

0
549
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage