16 KASIM, PERŞEMBE, 2023

Franz Liszt Chamber Orchestra 22 Kasım’da CSO Ada Ankara’da

60. kuruluş yılını kutlayan Avrupa’nın önde gelen oda orkestralarından Franz Liszt Chamber Orchestra, 22 Kasım’da CSO Ada Ankara’da müzikseverlerle buluşacak.

CSO Ada Ankara, Uluslararası Orkestralar Serisi kapsamında Macaristan’ın ulusal orkestrası olan Franz Liszt Chamber Orchestra’yı konuk edecek. Büyük besteci Franz Liszt’e duydukları saygının ifadesi olarak, Franz Liszt Oda Orkestrası adını alan topluluk, şimdiye dek Martha Argerich, Sviatoslav Richter, Mstislav Rostropoviç, Isaac Stern, Yehudi Menuhin, Jean-Pierre Rampal, András Schiff ve Emmanuel Pahud gibi efsane müzisyenlerle konserler verdi. Franz Liszt Chamber Orchestra; sanat yönetmenleri, dünyaca ünlü viyolonselci István Várdai ile birlikte verecekleri CSO Ada Ankara konserinde, Macar, İtalyan ve Alman bestecilerin eserlerini yorumlayacak. Sanatçı, kendisinden önce çellist Jacqueline du Pré’nin kullandığı 1673 yapımı Stradvarius Ex. du Pré-Harrell viyolonselle konsere katılacak. Franz Liszt Oda Orkestrası, konserde Bartók ve Liszt’ten eserler seslendirecek. “Bartók’un mirasını layıkıyla yaşattığı için” Bartók Ödülü’ne layık görülen topluluk, konserde Bartók’un en sevilen ve dünya sahnelerinde en sık seslendirilen eserlerinden “Romen Halk Dansları” ile Liszt’in rüyalı armonilerle dolu, orijinali piyano için bestelenmiş olan “Angelus” eserini yorumlayacak. Konserde ayrıca Haydn’ın bir numaralı “Viyolonsel Konçertosu” ve Mendelssohn’un Akdeniz renkleri, ışığı ve iyimserliğiyle dolu “İtalyan Senfonisi” gibi birbirinden farklı eserler dileyicilerle buluşacak.

​22 Kasım’da CSO Ada Ankara’da gerçekleşecek Franz Liszt Chamber Orchestra konserinin biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

0
491
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage