16 NİSAN, SALI, 2024

Fransız Yazar Mathias Énard, Türkiye’ye Geliyor

Institut français Türkiye, Türkiye’nin Goncourt Seçimi’nin ilanı için 17 – 19 Nisan tarihlerinde Goncourt ödüllü Fransız yazar Mathias Énard’ı Ankara ve İstanbul’da ağırlayacak.

Énard, 17 Nisan tarihinde Türkiye’nin Goncourt Seçimi’ni belirlemek üzere Ankara, İstanbul ve İzmir’den gelen jüriye başkanlık ederek Türkiye’nin Goncourt Seçimi’ni basına ilan edecek. Aynı günün akşamı saat 19.30’da Institut français Ankara’da düzenlenecek edebiyat söyleşisine Pusula (Boussole) romanını Türkçeye kazandırarak Institut français 2021 Çeviri Ödülü’nü kazanan Ebru Erbaş ile birlikte katılacak olan Énard, ayrıca 18 Nisan’da Hacettepe Üniversitesi’nde bir konferans verecek.

Yazar, İstanbul’da da iki ayrı etkinliğe katılacak. İlki 19 Nisan tarihinde İstanbul’da Galatasaray Üniversitesi’nde, ikincisi yazar ve çevirmen Yiğit Bener eşliğinde 20 Nisan tarihinde Minoa Kitapçısı’nda olacak.

Mathias Énard’ın etkinliklerinee katılım ücretsiz olacak ve kayıt zorunlu olacak. Buradan katılmak istediğiniz etkinliği seçerek kayıt olabilirsiniz.

Program :
17 Nisan 19.30 Institut français Ankara – Edebiyat söyleşisi ve imza seansı : Mathias Énard ve Ebru Erbaş (Türkçe simültane çeviri ile)
18 Nisan 10.00 Hacettepe Üniversitesi Prof Dr Tuğrul İnal Salonu – Edebiyat söyleşisi (Fransızca)
19 Nisan 10.00 Galatasaray Üniversitesi Aydın Doğan Oditoryumu – Fransızca
20 Nisan 16.30 Minoa Pera Kitapçısı – Edebiyat söyleşisi (Türkçe ardıl çeviri ile) : Mathias Énard ve Yiğit Bener

0
955
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage