29 HAZİRAN, ÇARŞAMBA, 2022

Fırat Neziroğlu’nun “İçimdeki Deniz” Sergisi Anna Laudel Bodrum’da

Anna Laudel Bodrum; Fırat Neziroğlu’nun yeni eserlerinden oluşan “İçimdeki Deniz” başlıklı kişisel sergisini 31 Temmuz tarihine kadar ZAİ Yaşam’da sanatseverlerle buluşturuyor.

Fırat Neziroğlu’nun Anna Laudel Bodrum için özel olarak ürettiği eserlerinden oluşan “İçimdeki Deniz” sergisinde ilk Türk halısı olarak bilinen Pazırık kurganından çıkan Türk Düğümü’ne atıfta bulunan dört büyük halı bulunuyor. Sergide köşeleri yumuşatılmış, akışkan balık dokumalarıyla bezeli büyük halıların yanı sıra, nakışla işlenmiş bir akvaryum ve su içinde izleyici ile etkileşim içinde olan balık figürünü de yer alıyor. Aynı zamanda dansçı olan Neziroğlu’nun su içinde dans ettiği ışık ve akış performansı video olarak sergide izleyiciye sunuluyor.

Sanatçı, Anadolu’nun bilinen en eski sanatlarından olan kilim dokuma tekniğini, plastik sanatlara uyarlayarak geleneksel bir formu kendine özgü bir tekniğe dönüştürüyor. Bu alanda ilk kez kullanılan misina malzemesi ile klasik dokuma geleneğine farklı bir yorum katan Neziroğlu, kendi ismine ait patentli dokuma tekniğinde geleneksel olanı çağdaş ile uyum içerisinde buluşturuyor.

Fırat Neziroğlu’nun “İçimdeki Deniz” başlıklı kişisel sergisini 31 Temmuz’a kadar Anna Laudel Bodrum’da ziyaret edebilirsiniz.

​Adres: ZAİ Yaşam Çırkan Mahallesi, Halide Edip Adıvar Cd. No:7, Bodrum

0
706
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage