25 AĞUSTOS, CUMA, 2017

Find Your Calling Residency Programı Katılımcıları Açıklandı!

Atelier Muse Artist Residency Programı, "Find Your Calling Istanbul" temasıyla Eylül ayında başlıyor. Üç aylık zamana ve farklı mekânlara yayılan, bedensel formlar ile çağdaş sanat formlarını kullanarak kişisel ve toplumsal dönüşüme aktif katılım sağlamak üzere hayata geçirilen program, yurt dışından ve Türkiye'den çeşitli sanatçıları İstanbul’da ağırlayacak.

Atelier Muse Find Your Calling Residency Programı; çağdaş dans, performans, yeni medya ve yazarlık alanlarında bir araştırma, üretim ve topluluk alanı olarak İstanbul’un süregelen dönüşümünün ve yaşayan yapısının merkezinde uluslararası bir sanatçı ağırlama programı olarak hayata geçiyor. Programdaki sanatçı projeleri, 2017 sonbahar dönemi teması “Find Your Calling Istanbul” etrafında sanatçıların ve projelerinin özel ihtiyaç ve özgün karakterlerine göre özel olarak ele alınıyor. Program, dünyanın en önemli metropolleri arasında yer alan İstanbul’un dönüşümlere en çok şahit olduğu dönemde, dünya sanatçılarının da bu dönüşüme ortaklık etmesini amaç edinerek hayata geçiriliyor.

15 Eylül – 15 Aralık 2017 tarihleri arasında üç aylık bir sürece ve çeşitli mekanlara yayılan program kapsamında sanatçılar; İstanbul’da çalışma, araştırma ve ürettikleri eserleri sergileme fırsatı bulacaklar. Programın kamusal çerçevesi, Atelier Muse Kurucu Direktörü Müge Olacak tarafından sanatçıların ve yerel katılımcıların iletişim kurma, birbirinden ve birlikte öğrenme formunu desteleyecek şekilde kurgulandı.

Programa yurt dışından katılacak sanatçılar:

eSKay Sanat Kolektifi’nden Amerikalı dansçı Kelly Flansburg ve müzisyen Carey Clanton.
Toplum ve Kültür Çalışmaları Derneği (Institute for Studies of Society and Culture) direktörü Kosovalı sosyal bilimci ve yazar Elife Krasniqi.
Çalışmalarını Katar'da sürdüren Pakistan doğumlu görsel sanatçı ve ressam Neha Maqsood.
Performans ve görsel eserleri Paris'te pek çok sanat merkezinde yer alan Amerikalı sanatçı Maureen Muse.

Programa katkı sağlayacak sanatçılar:

​Kontak Doğaçlama Program Danışmanı, Defne Erdur.

  • Kontak Doğaçlama Eğitmeni, Hakan Demirtürk.
  • Performans sanatçısı, yazar ve Atelier Muse Kurucu Direktörü Müge Olacak.
  • Performans ile olduğu kadar görsel çalışmalarıyla da tanınan sanatçı Fatmagül Mutlu.
  • Danimarkalı koreograf ve dansçı Jens Bjerregaard.
0
1440
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage