15 NİSAN, PAZARTESİ, 2024

Fem Güçlütürk’ten Bitkilerin Dünyası

Bitki uzmanı Fem Güçlütürk’ün hem yeni başlayanlar hem de bitki bakımında yol almış olanlar için kaleme aldığı rehber niteliğindeki kitabı Labofem: Bitkilerle İyi Geçinme Rehberi, Mundi’den çıktı.

Bitkiler dünyasının önde gelen isimlerinden; BeIN, YouTube, Neoskola gibi mecralarda bitki bakımı dersleri anlatan, atölyeler düzenleyen Fem Güçlütürk’ün kaleme aldığı Labofem: Bitkilerle İyi Geçinme Rehberi, bitkiyle ilgilenenlerin ilgisine sunuluyor. Labofem: Bitkilerle İyi Geçinme Rehberi’nde hangi bitkiye nasıl bakılmalı, hangi besin verilmeli, nasıl toprak kullanılmalı, en sık karşılaşılan sorunlar neler gibi birçok soruya yönelik pratik çözüm önerisi bulmak mümkün özellikle saksı bitkileriyle ilgili birçok tüyo mevcut. Kitaptaki bu bilgilere fotoğraf sanatçısı da olan Güçlütürk’ün çektiği etkileyici fotoğraflar eşlik ediyor.  

Güçlütürk, yıllarca içinde bulunduğu kurumsal hayatı bırakıp doğaya dönen bir bitki uzmanı, Labofem markasının kurucusu. Muğla'nın Gökova bölgesinde bir köyde doğayı merkezine alan bir yaşam sürüyor. “Şehirli” insanın doğayla ilişkisini ilk elden bilen biri olarak, kitapta bitki yetiştirirken karşılaşılabilecek sorunlara yönelik somut öneriler getiriyor. Özellikle evde bakılan saksı bitkileri için gerçek bir rehber sunuyor.

​Güçlütürk, kitabını şöyle anlatıyor: “Bu kitapta, ‘Bitkilerinizle konuşun, çakranızı temizleyin, doğayla bütünleşin,’ gibi muğlak kişisel gelişim ifadeleri yerine, aldığım aile ve okul eğitimi gereği bünyeme işlemiş daha nokta atışı, daha teknik tavsiyeler, kişisel merakımla araştırmalarımın ve yıllara dayalı tecrübelerimle harmanlanmış bitki bakımının ipuçlarını bulacaksınız.”

0
909
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage