14 TEMMUZ, ÇARŞAMBA, 2021

Erbuğ Kaya’dan Çocuklar İçin “Yegâneler” Serisi

Fantastik edebiyatın usta kalemlerinden Erbuğ Kaya’nın “Yegâneler” serisinin aynı dünya üzerinde iki diyarı anlattığı ilk kitabı Gizemli Sanatlar, Doğan Egmont tarafından yayımlandı.

12 yaş ve üzeri okura hitap eden Gizemli Sanatlar’da doğayla iç içe yaşamayı isteyenler Doğanın Diyarı’nda, doğaya hükmetmek isteyenler ise Hükmedenlerin Diyarı’nda yaşıyorlar. Ormanbağ kardeşler Mercan, Vala, Darun, Azem ve Safir Doğanın Diyarı’nda barışçıl bir hayat sürerken talihsiz bir kaza onları birbirlerinden ayırıyor. Safir Ormanbağ, Hükmedenlerin Diyarı’na sürgün ediliyor ve bu beklenmedik geçiş pusuya yatmış bir karanlığı tetikleyince kötülük harekete geçiyor. Safir Ormanbağ hiç tanımadığı bir diyarda hayatta kalmak ve peşine düşen karanlığa karşı savaşmak zorunda kalıyor. Fakat tek başına değil, yardımına koşanlarla birlikte.

“Hükmedenler Diyarı’ndaki sevgili okur,
Elinizde tuttuğun kitap Ormanbağ kardeşlerin beklenmedik maceralarının kayıtlarından derlenmiş ve sizin diyarınız için öyküleştirilmiştir. Örneği görülmemiş bu görevi almak, takdir edersin ki farklı diyarda yaşan benim gibi mütevazi bir kütüphaneci için oldukça heyecan verici ve zor bir görevdi…”

0
402
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage