06 NİSAN, PAZARTESİ, 2020

Duvarın Ardında Beklenmedik Bir Yaşam

Darren Simpson’ın yaşadığımız dünyaya başka bir gözle bakmayı ve bildiğimiz her şeyi tekrar gözden geçirmemizi sağlayan ilk gençlik romanı Çöpçüler, Esma Fethiye Güçlü’nün çevirisiyle, Genç Timaş tarafından yayımlandı.

Simpson, Çöpçüler’i şöyle anlatıyor: “Çöpçüler, Landfill adındaki vahşi bir çocuk ile Hinterland adındaki dev bir endüstriyel çöplükte, duvarın ötesinde yaşayan Yabancılar'dan saklanan paranoyak koruyucusu Babagoo hakkında ortaokul öğrencileri için yazılmış bir macera. Herhalde kısaca, çöplükte geçen bir Orman Çocuğu diyebilirim.”

Duvarda açan bir çiçekten geldiğini düşünen Landfill ve onu, duvarın ardındaki herkesin acımasız olduğuna inandıran Babagoo, yıllar önce Babagoo’nun çöpten topladığı eşyaların olduğu gizli bir alanda hayvanlarla beraber yaşarlar. Yaşadıkları yer olan İçeri’nin belirli kuralları vardır ve bu kurallara uyulmadığı takdirde ikisinin de hayatı tehlike altındadır. Babagoo’nun koyduğu bu kurallar Landfill’i dış dünyadan tamamen koparır. Meraklı ve gözlemci bir çocuk olan Landfill, Babagoo’nun koyduğu kuralları ve yaşadıkları yeri sorgulamaya başladığı an hayatları alt üst olur.

0
816
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage