Advertisement
07 ARALIK, PERŞEMBE, 2023

Dostoyevski’nin “Öteki” Eseri Emin Alper’in Yönetmenliğinde Tiyatro Sahnesinde

Dostoyevski’nin Öteki eseri Emin Alper’in uyarlaması ve yönetimiyle tiyatro sahnesine taşınıyor. Cem Yiğit Üzümoğlu, Erdem Şenocak, Derya Karadaş ve Gökhan Yıkılkan’ın rol aldığı Öteki oyunu 12 Ocak’ta Maximum Uniq Hall’de prömiyerini yapacak.

Emin Alper’in Dostoyevski’nin adlı aynı eserinden sahneye uyarladığı ve yönettiği ilk tiyatro oyunu olan Öteki’nin oyuncu kadrosunda Cem Yiğit Üzümoğlu, Erdem Şenocak, Derya Karadaş ve Gökhan Yıkılkan yer alıyor. Nisan Ceren Özerten’in yapımcılığında, Luz Yapım prodüksiyonuyla hazırlanan oyunun sahne tasarımını Deniz Göktürk Kobanbay, ışık tasarımını Ahmet Sesigürgil, ses tasarımını ise Okan Kaya üstleniyor.

“Öteki oyunu, size fiziksel olarak kusursuz bir biçimde benzeyen ama karakteri sizinkinin tam zıttı olan; nefret ettiğiniz, tahammül edemediğiniz özelliklere sahip ve aslında tam da bu özellikleri nedeniyle sizin hedeflerinize sizden çok daha kolay ulaşabilen; dolayısıyla içten içe, yerinde olmak isteyebileceğiniz birisi karşınıza çıksa ne yaparsanız sorusunu size sorduracak.”

12 Ocak’ta Maximum Uniq Hall’de prömiyerini gerçekleştirecek Öteki oyunu sezon boyunca Maximum Uniq Hall, Zorlu PSM, CKM ve DasDas’ta sahnelenmeye devam edecek. Oyunun biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

0
987
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage