02 MART, SALI, 2021

Doğan Hızlan Adına Eleştiri ve İnceleme Ödülleri Verilecek

Doğan Hızlan adına Sanat Kritik, her yıl iki dalda Doğan Hızlan Eleştiri ve İnceleme Ödülleri vereceğini duyurdu.

Eleştiri/İnceleme Kitabı ödülü ve Makale ödülü olarak iki dalda verilecek ödülün amacı, Türkiye’deki edebiyat eleştirisini desteklemek ve genç araştırmacıları teşvik etmek. Basılı kitap dalında 5000 TL, makale dalında 2000 TL ödül verilecek.

Seçici Kurul’unda Hami Çağdaş, Metin Kayahan Özgül, Nedret Öztokat Kılıçeri, Nilüfer Kuyaş, Turhan Günay’ın yer aldığı Doğan Hızlan Eleştiri ve İnceleme Ödülleri Yılın Eleştiri/İnceleme Kitabı ödülüne 1 Ocak-31 Aralık 2021 tarihleri arasında yayımlanmış eleştiri, inceleme dalındaki kitaplar katılabilecek.

Seçici Kurul’unda Didem Ardalı Büyükarman, Nevzat Kaya, Turgay Anar, Serhan Bali, Seval Şahin’in yer aldığı Doğan Hızlan Eleştiri ve İnceleme Ödülleri Makale ödülü ise ise her yıl farklı temalarda bir makaleye verilecek. Bu yılın teması edebiyat ve müzik ilişkisi olacak.

Ödüle başvuracak yazarlar ya da yayınevleri 15 Ocak 2022 Salı akşamına kadar Meşrutiyet Cad. Avrupa Pasajı Kat:2 No:8 Beyoğlu/ İstanbul adresine Doğan Hızlan Araştırma ve İnceleme Ödülü’ne katıldığını belirtilerek 6 nüsha kitabı elden, posta ya da kargo ile teslim etmeli.

Yarışmaya katılacak makaleler daha önce yayımlanmamış, edebiyat ve müzik ilişkisi odaklı, yeni ve özgün olmalıdır. Türkçe olarak kaleme alınacak makaleler en fazla 6000 kelime olmalıdır. Makaleler 31 Aralık 2021 tarihine kadar dhizlanodulu@sanatkritik.com adresine iletilmelidir.

Ödüllere dair ayrıntılı bilgi almak için dhizlanodulu@sanatkritik.com adresiyle bağlantıya geçebilir ya da burayı ziyaret edebilirsiniz. 

0
1032
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage