21 HAZİRAN, SALI, 2022

Documentarist 15. İstanbul Belgesel Günleri Başlıyor

Bu yıl 15’incisi 25-30 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek Documentarist İstanbul Belgesel Günleri'nde Türkiye'den 30 belgesel gösterilecek.

Pandemiye rağmen Türkiye’den 120'den fazla başvuru alan, bunlar arasından seçilen otuz belgeselin gösterileceği festivalde, yerli yönetmenlerin ilk ve ikinci filmleri her sene olduğu gibi Johan van der Keuken Yeni Yetenek Ödülü'ne aday olacak. JvdK Yeni Yetenek Ödülü'nün bu yılki jürisi sinema akademisyeni Özlem Güçlü, programcı ve dijital iletişim uzmanı Karen Cirillo, yönetmen Ahu Öztürk, kurgucu Selda Taşkın ve belgesel sinemacı akademisyen Can Candan'dan oluşuyor.

Bu sene festival; Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı, Hollanda Kraliyeti, Goethe Enstitüsü, German Films, Fransa, İsviçre ve İsveç Başkonsoloslukları, Dimitrie Cantemir Kültür Merkezi, Litvanya Elçiliği, Anadolu Kültür, Istanbul Büyükşehir Belediyesi ve Müze Gazhane'nin katkıları, FKM, Yapı Kredi Kültür Sanat, Postane, Aynalı Geçit'in mekân desteği ve pek çok kurumun iş birliği ile gerçekleşecek.

Belgesel sinemasının en yeni örnekleri 25-30 Haziran tarihleri arasında Fransız Kültür Merkezi ve Cine Majestic'teki gösterimler mekân girişlerinde temin edilecek biletlerle 15 TL'ye; Türkiye Panorama filmleri Aynalı Geçit Etkinlik Mekânı'nda ücretsiz izlenebilecek.

​Documentarist 15. İstanbul Belgesel Günleri’ne dair programa ve ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

0
1670
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage