15 HAZİRAN, ÇARŞAMBA, 2022

Disney+ Türkiye’de Yayın Hayatına Başladı

The Walt Disney Company’nin dijital yayın platformu Disney+, 14 Haziran Salı akşamı Tersane İstanbul’da düzenlediği lansman partisiyle Türkiye’de yayın hayatına başlamasını kutladı. Gecede DISNEY+’ın marka yüzünün Tarkan olduğu açıklandı.

Gecede konukları; Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic ve diğer içeriklerin dünyasından izler taşıyan büyülü bir dünya karşıladı. Çağla Şikel’in açılış konuşmasıyla başlayan etkinlikte The Walt Disney Company Genel Müdürü Cenk Soner, tüm misafirleri Disney+’ın büyülü dünyasına davet etti. Gecede İstanbul Film Müzikleri Orkestrası İFMO; Disney film müziklerinden derledikleri, düzenlemesi Esin Aydıngöz tarafından yapılan çok özel bir seçki ile Kerem Esemen şefliğinde unutulmaz bir dinleti sundu.

Gecenin sürprizi Türkiye’nin megastarı Tarkan’ın sahne alması ve DISNEY+’ın marka yüzü olduğunu açıklaması oldu. Yaklaşık 1500 kişiye unutulmaz bir gece yaşatan Tarkan şunları söyledi: “Disney+‘ın Türkiye’de yayın hayatına başladığı bu özel günde burada olmak, sahne almak çok güzel. Bir Disney fanı olarak bu günün heyecanını paylaşmak, Disney ailesinin bir parçası olmak mutluluk verici ve onurlandırıcı benim için. Hissediyorum ki iş birliğimizle çok güzel projelere imza atacağız. Bu arada benim yaklaşık 3 yıl aradan sonraki ilk İstanbul konserim bu. İstanbul’da yeniden sahnede olmak harika. Çok özlemişim.”

Geceye katılanlar arasında geçtiğimiz günlerde Disney+ yetenek yüzleri olarak açıklanan Aslı Enver, Burak Deniz, Cansu Dere, Demet Özdemir, Eda Ece, Engin Akyürek, Halit Ergenç, Hande Erçel, Pınar Bulut, Pınar Deniz ve Zeynep Günay Tan yer aldı. Davete aynı zamanda Disney+’ın şu ana kadar açıklanan yerli orijinal yapımlarında rol alacağı duyurulan Buğra Gülsoy, Hafsanur Sancaktutan, Zerrin Tekindor, İbrahim Selim, İrem Helvacıoğlu, Onur Bay, Leyla Tanlar, Ebru Özkan gibi ünlü oyuncular katılırken, medya dünyasından da birçok önde gelen isim davetliler arasındaydı.

​Disney+’ın ilk yerli orijinal dizisi Kaçış 14 Haziran’da platformda gösterilmeye başlarken; Demet Özdemir ve Buğra Gülsoy’un başrollerini paylaştığı Dünyayla Benim Aramda, Timuçin Esen’in başrolde olduğu Gri ve Pınar Deniz’in başrolde olduğu Avcı kod adlı diziler ile Recep İvedik 7 ve Kral Şakir Geri Dönüşüm filmlerinin de kısa süre sonra yayına girmesi planlanıyor. Platform; 1.000’den fazla film, 16.000’den fazla bölümden oluşan dizi, film, özel içerik ile Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic ve daha fazlasına ait 170 orijinal yapımdan oluşan bir liste sunacak.

0
768
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage