02 MART, SALI, 2021

Depo’da Yeni Sergi “Tempo Incognito: Akışlar, Ritim ve Hareket Üzerine”

“Tempo Incognito: Akışlar, Ritim ve Hareket Üzerine” başlıklı karma sergi 3 Mart - 18 Nisan tarihleri arasında Depo’da sanatseverlerle buluşacak. Türkiye, İrlanda, Letonya, Avusturya, İskoçya ve İsviçre’den 20’nin üzerinde katılımcı ile sergi ve beraberindeki program, çağdaş toplumlarda “zamansallık” deneyimini ve kavramsallaştırılmasını araştırırken mevcut zaman algımızın doğal, ekolojik ve evrensel döngülerle nasıl çatışabileceğini veya uyum içinde olabileceğini incelemeyi hedefliyor.

Resim, video, ses, hikâye anlatımı, performans ve şiir gibi çeşitli yaratıcı alanlarda üretim yapan sanatçılar sergi kapsamında teknolojik, ekonomik ve kentsel sistemlerin değişken bağlamlarında zamansallığı irdeliyor. “Tempo Incognito: Akışlar, Ritim ve Hareket Üzerine” başlıklı sergi zamanın insanlar, hayvanlar ve bitkiler tarafından deneyimleniş şeklini belirleyen, biyolojik zamandan şehrin hız ve hareketliliğine ve jeolojik oluşumların derin zamanına uzanan farklı ölçeklerdeki ritim, döngü ve hareketlerinin birlikteliğini vurguluyor.

Küratörlüğünü Rana Öztürk’ün üstlendiği sergide Ali Miharbi - Kerem Ozan Bayraktar - Sergen Şehitoğlu - Yağız Özgen, Alper Aydın & Ayşegül Güldöşek, Burçak Bingöl, Cevdet Erek, Deniz Üster & Gürçim Yılmaz, Ece Eldek, Ege Kanar, Ezgi Tok, Fiona Reilley, Handan Saatçioğlu, Leman Sevda Darıcıoğlu & Hank Yan Agassi, Linda Boļšakova, Louise Manifold, Nikolaus Gansterer, Selçuk Artut ve Sinem Dişli’nin çalışmaları yer alıyor.

“Tempo Incognito: Akışlar, Ritim ve Hareket Üzerine” 3 Mart - 18 Nisan tarihleri arasında Depo’da ziyaret edilebilecek.

0
1613
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage