22 KASIM, SALI, 2022

Decollage Art Space’in Yeni Sergisi “Promesse”

Emine Şenses, Melike Kılıç, Ömer Koçağ, Pelin Bayçelebi, Sayat Uşaklıgil ve Yağmur Yılan’ın eserlerinden oluşan “Promesse” başlıklı sergi, 9 Ocak 2023 tarihine kadar Decollage Art Space’te sanatseverlerle buluşuyor.

Serap Atala sergi danışmanlığı ve koordinatörlüğünde hayata geçirilen “Promesse” (Vadetmek) başlıklı sergi, umut temasına odaklanıyor. Sergideki sanatçılardan Emine Şenses’in uzaktan bakıldığında yağlı boya resim etkisi gösteren kolajları, Melike Kılıç’ın çok katmanlı geleneksel kat’ı sanatından yola çıkarak yaptığı görsel hikâyeler, Ömer Koçağ’ın Rembrandt ve Goya gibi büyük ustalara çağdaş bir saygı niteliğindeki resimleri, Sayat Uşaklıgil’in zamansız ve mekânsız zıtlıkları, o anda donmuş kalmış gibi görünen nostaljik figürleri, Pelin Bayçelebi’nin doğanın mükemmel dengesinden aldığı ilhamla yaptığı resimler ve Yağmur Yılan’ın kadına ait duyguları dramatik bir yaklaşımla yeni bir gerçeklik yaratarak tuvaline aktarması bizi sanatçıları tanımaya, anlamaya ve araştırmaya davet ediyor.

Sergi biçimsel ve kavramsal yaklaşımla izleyiciyi düşündürmeyi ve sorgulamaya alan açmayı amaçlıyor. Farklı medyumlar kullanan, sanat üretimine farklı açılardan bakan sanatçıların; çeşitli üslupların ve farklı eser boyutlarının beraberliği ile ritmi getiren gelenekten moderne, kâğıt malzemeden tuvale uzanan eserleri yer alıyor.

Künye:
1. Sayat Uşaklıgil, Telefon, 120x120cm, Tuval üzerine akrilik, 2015
​2.  Pelin Bayçelebi, Hope Umut, Tuval üzeri yağlı boya, 2022, 60x70 cm

0
1298
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage