21 MAYIS, PERŞEMBE, 2020

Deborah Levy’den İspanya Güneşi Altında Bir Roman: Sıcak Süt

​Deborah Levy’nin Man Booker Ödülü’ne aday gösterilen, hayalgücü, şiirsel dil, mizah, gündelik şeylerde rastladığı küçük mucizeler ve bolca sembolizmle bezediği anlatısı Sıcak Süt, Eda İşler’in çevirisiyle, Everest Yayınları tarafından yayımlandı.

Eve YüzerkenSiyah Votka ve Bilmek İstemediğim Şeyler kitaplarıyla tanıdığımız Levy, cinselliğin, dile getirilmeyen öfkenin, mitoloji ve modernitenin, dahası hayatı tecrübe etmenin, meraklı olmanın, sersemlemenin ve hayatı tam manasıyla yaşamanın keşfine çıkarıyor. Sıcak Süt’te cinsiyetler flulaşıyor, kadınlar erkeksi oluyor ve aşılan bu sınırlar, romanın merkezindeki mücadelenin de arkaplanını oluşturuyor.

​Antropoloji doktorasını yarım bırakarak tüm zamanını annesine ayırmış olan Sofia, burada hayatına giren yabancılarla ondan biraz olsun uzaklaşma fırsatı bulur. Tüm ilginç yanlarıyla Doktor Gómez ve Hemşire Günışığı’na annesini emanet eder ve hayatını yeniden ele almaya girişir. Azat etmesi gereken bir köpek, çarpışması gereken denizanaları, uzlaşması gereken bir annesi, baş etmesi gereken bir doktor, tanışması gereken yabancılar, tatması gereken duygular ve tanıması gereken kendisiyle kavurucu İspanya güneşi altında geçen bir yaz… 

0
907
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage