14 EKİM, ÇARŞAMBA, 2020

Craft Tiyatro’ya Yeni Bir Sahne Yapı Kredi bomontiada'dan

Yapı Kredi bomontiada ve Craft Tiyatro İstanbul’a yeni bir sahne kazandıracak. İş birliği kapsamında Craft’ın İstanbul Avrupa Yakası’ndaki sahnesi olarak konumlandırılan Yapı Kredi bomontiada’da, Atölye Craft da oyuncu ve oyuncu adaylarına yönelik bir çalışma alanı sunacak.

Kasım ayı itibariyle etkinliklerine başlayacak Yapı Kredi bomontiada x Craft; Can Kılcıoğlu ile Kamera önü Oyunculuk ve Çağ Çalışkur ile Sanford Meisner teknik atölyelerinin yanı sıra, profesyonel ve oyuncu olmak isteyen adaylara yönelik atölye çalışmalarına da ev sahipliği yapacak. Craft Tiyatro’nun oyunlarından Waterproof ise Aralık ayındaki gösterimlerini Yapı Kredi bomontiada’da gerçekleştirecek.

Yapı Kredi bomontiada Direktörü Emrah Yamaç “Kurulduğumuz günden bu yana birlikte düşünmeyi, üretmeyi ve paylaşmayı teşvik eden bir platform olarak, sahne sanatlarından film gösterimlerine, müzik etkinliklerinden atölyelere uzanan yaratıcı ve üretici bir seçki ile şehrin kültür-sanat ajandasına katkı sağlıyoruz. Craft Tiyatro ve Atölye Craft için pandemi şartlarına uygun bir sahne ve atölye alanı oluşturarak, hem sanatçılara hem de izleyicilere yeni bir buluşma noktası oluşturmak istedik” dedi.

Craft Tiyatro’nun Kurucusu Çağ Çalışkur ise tiyatroyu mümkün olduğunca çok kişiye ulaştırabilmek için uzun süredir Craft’ı Avrupa Yakası’na da taşımak istediklerini belirterek “Yapı Kredi bomontiada’nın yaratıcı ve çok disiplinli ortamı, yeni projeler için bize ilham veriyor. Mekan, sanatın her alanına ilgi duyan bir kitleyi ağırlıyor. Birlikte genç ve tiyatrosever yaratıcı bir kitleye sesleneceğimize inanıyoruz” dedi.

0
1374
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage