19 EYLÜL, PAZAR, 2021

Compañía Nacional de Danza de España “Carmen” ile İlk Kez Türkiye’de Zorlu PSM’de

Zorlu PSM #dünyandeğişsin mottosuyla yola çıktığı 9. sezonunda, İsveçli koreograf Johan Inger’in yeni bir bakış açısıyla ele aldığı opera tarihinin ikonik eserlerinden Carmen’i 24 ve 25 Eylül tarihlerinde Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde izleyiciyle buluşturuyor.

Dünyaca ünlü koreograf Johan Inger imzalı, Benois de la Danse ödüllü Carmen dans gösterisi İspanya’nın önde gelen çağdaş dans topluluğu Compañía Nacional de Danza de España dansçılarının dinamik ve güçlü bir performansıyla sanatseverlerle buluşacak. Bizet’in ikonik eseri Carmen’in bu yeni uyarlamasının kavramsal temelini, güçlü bir görselliğin yanı sıra net form ve figürlerin yer aldığı sade ve açık bir sahne oluşturuyor. Carmen, dans dünyasının önemli isimlerinden Joaquín De Luz’ün sanat yönetmenliğinde, Compañía Nacional de Danza de España dansçılarının performansı, Curt Allen Wilmer tarafından tasarlanan set ve İspanyol moda tasarımcısı David Delfín’in kostümleri ile izleyiciyle buluşuyor. Klasik baleye entegre edilen modern dansla sahnede duygusallık ve tutkunun görüntüsü birleştiren Carmen daha önce hiç görmemiş bir yorumla 24 ve 25 Eylül tarihlerinde ilk kez Türkiye’de Zorlu PSM sahnesinde olacak. Gösterinin biletlerine Passo üzerinden ulaşabilirsiniz.

Klasik baleyi modern dansla birleştiren Compañía Nacional de Danza de España, kurulduğu 1979 yılından itibaren İspanyol kültürel ve folklorik köklerine dayanan kendine özgü kimliğini korurken, klasik bale ilkelerinden vazgeçmeden daha çağdaş bir tarza doğru evrilerek dans dünyasında kendine önemli bir yer edindi.

0
1003
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage