09 EKİM, CUMA, 2020

Çevrim İçi Bir Piyano Festivali

​Gedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı’na bağlı çalışmalarını sürdüren İstanbul Gedik Üniversitesi ve Gedik Sanat, pandemi sürecinde dönüşen dijital ortamda bir Piyano Festivali gerçekleştirecek. 21 Ekim 2020 – 26 Mayıs 2021 tarihleri arasında çevrim içi olarak yayımlanacak festivalde sanatçılarla röportajlar, besteciler üzerine söyleşiler ve 30 dakikalık resitaller yer alacak.

İstanbul Gedik Üniversitesi ve Gedik Sanat sosyal medya hesaplarında, açılışını 21 Ekim 2020 tarihinde Devlet Sanatçısı Gülsin Onay’ın Beethoven’ın Waldstein Sonatı ile gerçekleştireceği festivalde, dünyaca ünlü festivallerde yer almış, önemli yarışmalarda ödül almış piyanistler piyano literatürünün en önemli bestelerini yorumlayacak. Gülsin Onay’ın açılışta gerçekleştireceği bu performans ile de Beethoven’ın 250. doğum yılı Gedik Sanat tarafından da kutlanmış olacak.

​Festivalde yer alacak piyanistler ve yorumlayacakları besteciler şu şekilde; Gülsin Onay (L.v. Beethoven), Gökhan Aybulus (S.Rachmaninov), Özgür Ünaldı (W.A. Mozart), Emre Elivar (F. Schubert), Emre Şen (F.Chopin), Başar Can Kıvrak (C. Franck), Tayfun İlhan (F.Liszt), İraz Yıldız (C.Debussy), Cem Babacan (M.Mussorgsky), Elif Akar Kosman (R.Schumann), Özgün Gülhan (M.Ravel), Jerfi Aji (A.Scriabin), İris Şentürker (J.S.Bach), Çağdaş Özkan (A.Scarlatti), Hande Dalkılıç (U.C. Erkin).

0
1716
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage