20 MART, PAZARTESİ, 2017

Burak Aksak’tan Yeni Bir Yayınevi: Küsurat Yayınları

Leyla ile MecnunBen de ÖzledimKara Bela ve Bana Masal Anlatma başta olmak üzere yazdığı ve yönettiği birçok film ve diziyle tanıdığımız Burak Aksak, Küsurat Yayınları ile yayıncılık dünyasına adım attı.

Küsurat Yayınları, okurları edebiyatın farklı türlerinde yerli ve yabancı yazarların kitapları ile buluşturacak. Yayınevinin ilk kitabı Çalgı Çengi, Düğün Dernek, Kardeş Payı ve İşler Güçler gibi dizi ve filmlerin senaristi ve yönetmeni olarak tanıdığımız Selçuk Aydemir’in kaleme aldığı Liseden Arkadaşlar olacak. Yayınevinin bu ilk kitabının telif geliri Türk Böbrek Vakfı’na bağışlanacak.

Okuyucuyu lise yıllarına götürecek olan romanda; beden dersinin olduğu gün formasının altına eşofman giyenler, siyah-beyaz tüplü televizyona Commodore 64bağlayan dedeler, sevdiği kıza açılırken ölecekmiş gibi olup da ölmeyenler, lise hayatı denilince gözünün önüne Amerikan Pastası filmi gelip gerçekteThe Shawshank Redemption’ı yaşayanlar, kolay çarpılıyor diye Pi’yi 3 değil de 5 alanlar, bakkala gidiyorum diye evden kaçanlar, mahallenin mavi tikli officialulakları yani dırdırcı teyzeler ve arkadaşlık yeminini tamamlamaya kararlı bir grup ergenin hikâyesi anlatılıyor.

0
7480
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage