29 NİSAN, CUMA, 2016

Brezilyalı Sokak Sanatçısı Decolife x-ist’de

Grafiti sanatçısı Decolife'ın üçüncü kişisel sergisi "Horizontal", 12 Mayıs - 11 Haziran tarihleri arasında x-ist'te gerçekleşiyor.

Decolife takma ismiyle tanınan Brezilyalı sokak sanatçısı Andre' Ruiz de Freitas'ın x-ist'teki ikinci kişisel sergisi "Horizontal", üç yıldır üzerinde çalıştığı ve daha önce hiçbir yerde görülmemiş resimlerinden oluşuyor. x-ist'in genç sanatçıları destekleme misyonuna sokak sanatına da yöneltmesiyle ev sahipliği yaptığı Decolife'in ilk sergisi "Mind the Gap"in ardından geçen üç yılda, devamlı seyahat ederek ve yeni sanatçılarla tanışarak beslenen Decolife, bu kez sanat izleyicisinin karşısına ahşap üzerine akrilik çalışmalarıyla çıkıyor.

​Son dönem çalışmalarında grafiti ve sprey boyalara değil, akrilik ve fırçayla çalışmaya ağırlık veren Decolife, çocukluğundan beri kendini en iyi ifade ettiği yöntemin resim yapmak olduğunu ve farklı teknikleri kullanmayı sevdiğini ifade ediyor. Bir önceki sergisinde galeride gerçekleştirdiği performansıyla dikkat çeken sanatçı, yeni sergisinde de x-ist'in bir duvarını boyayacak.

0
2629
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage