18 KASIM, PERŞEMBE, 2021

Birgül Oğuz, Yazar & Şair Buluşmaları’nın Konuğu Oluyor

Boğaziçi Üniversitesi Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Araştırma Merkezi’nin düzenlediği Yazar & Şair Buluşmaları’nın konuğu Birgül Oğuz oluyor.

Zeynep Uysal moderatörlüğünde gerçekleşecek buluşmada Birgül Oğuz ile sekiz dile çevrilen ve 2014 Avrupa Birliği Edebiyat Ödülü’nü alan öykü kitabı Hah (2012) ve son kitabı İstasyon üzerine konuşulacak.

Birgül Oğuz’un katılacağı Yazar & Şair Buluşmaları, 18 Kasım Perşembe günü, saat 17:00’de Zoom canlı yayınında gerçekleşecek. Herkesin katılımına açık ve ücretsiz olacak etkinliğe burada kayıt olabilirsiniz.

“Olur, dedim, gelirim. İki saat sonra bavulum hazırdı. Gara vardığımda trenin kalkmasına hâlâ bir saat vardı. Ne ilçeden ayrılmak duygulandırıyordu beni ne başkente gidecek olmak. Yine de vagona yürürken acele ediyordum; bir elde bilet diğerinde bavul etrafa şaşkın şaşkın bakan yolcular beni sinirlendiriyordu ve vagon girişindeki demir kulplara sımsıkı tutunup kendini basamaklardan yukarı çekmeye çalışan kadını sırtından içeri ittirmemek için kendimi zor tutmuştum.” — Birgül Oğuz, İstasyon. Metis Yayınları, 2020.

Fotoğraf:  Thomas Langdon

0
503
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage