27 MART, CUMA, 2020

Bir Tiyatro Deposunda Buluşanların Hikâyesi

Bir tiyatronun deposunda dekorlar, spotlar, seyirci koltukları, kostümler, kitaplar ve aksesuarlar arasında repliklerin ve karakterlerin özgürce buluştuğunu düşünün. Sizce ne olurdu? Bu fikirden yola çıkan Alican Altun, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde canlı yayında Antrakt adlı bir tiyatro gösterimiyle izleyicilerin karşısına çıkacak. Damdaki Kemancı Müzikali ve Çıplak Vatandaşlar ‘da oyunculuk performansı sergileyen Alican Altun’un Instagram hesabından canlı yayınla sergileyeceği oyun, 20:30’da başlayacak ve 25 dakika sürecek.

“Tedbire, morale, sabra ve sağlığa ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde #evdekal söylemiyle ben de elimden geldiğince bir şey yapmak istedim. Bir şey yapma isteği beni tabii ki çocukluğumun, ilk gençliğimin ve her anımın en büyük tanığı olan tiyatroya yöneltti. Ben de 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde bir canlı yayın yapmaya karar verdim. Hazırladığım kolaj oyunda yerli ve yabancı metinlerden bölümler bulunuyor” diyen Altun tam da bu sebepten oyunun ismini Antrakt koyduğunu söylüyor.

​Oyunun müzikleri Nejat Dimili imzası taşıyor. Dekor ve kostümde annesinin yardımlarının büyük olduğunu söyleyen Altun, canlı yayın gösteriminin 27 Mart  Dünya Tiyatro Günü’ne özel olacağını ama her şeyin daha sağlıklı ve güzel olduğu günlerde bir tiyatro deposunda buluşanların hikâyesini sahnede de izleyebileceğimizi belirtiyor.

0
655
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage