09 OCAK, CUMARTESİ, 2021

“Bir Disiplin Olarak Sanat Tarihi” Semineri Başlıyor

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nin ilgiyle takip edilen yetişkinlere yönelik Öğrenme Programları’nda ocak ayında “Bir Disiplin Olarak Sanat Tarihi: Başlangıcından İlk Büyük Ustalara” başlıklı bir seminer gerçekleşecek.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü’nden Prof. Dr. Uşun Tükel’in anlatımıyla gerçekleştirilecek “Bir Disiplin Olarak Sanat Tarihi: Başlangıcından İlk Büyük Ustalara” başlıklı seminer derslerinde ilkçağdan 20. yüzyıla sanat tarihinin oluşumu ve disiplin haline gelişinin kilometre taşları incelenecek. Ocak ayı boyunca her hafta cumartesi günü 14.00 – 16.00 saatleri arasında çevrim içi olarak gerçekleştirilecek ve toplamda 4 haftayı kapsayacak eğitim programına katılmak isteyenler buradan kayıt yaptırabilir.

“‘Eli kalem tutan’ ilk sanatçı kimdi, kime ilk sanat tarihçisi diyebiliriz? İlkçağdan 20. yüzyıla sanat tarihinin oluşumu ve disiplin haline gelişinin kilometre taşları... Sanatçı/yazarlar, kuramcılar, yöntemler, tartışmalar… Kısaca ‘materiam superabat opus.’”

Eser: Samuel Dirksz van Hoogstraten - "Self Portrait with a Vanitas Still Life" / 1644

0
892
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage