24 MART, SALI, 2020

Bir Çocuğun Sesini Arama Yolculuğu

Bengisu Gençay’ın kaleme aldığı, Rıfat Batur’un resimlediği hikâyesiyle çocukları ilham verici bir serüvene çıkartan Zem Sesini Arıyor, Epsilon Yayınevi’nin “Uçan Balina Görme Rehberi” adlı yeni dizisinin ilk kitabı olarak yayımlandı.

Tüm çocukların “ince sesli”, “orta sesli” ya da “kalın sesli” olarak üçe ayrıldığı bir gezegende geçiyor hikâye. Burada yaşayanların ne iş yapacakları, kimlerle arkadaşlık edecekleri ses tonlarına göre belirleniyor. Peki, günün birinde bu gezegende, sesi olmayan bir çocuk doğarsa ne olur?

​Kitabın kahramanı sesi olmayan Zem, yaşam sesi diğerlerinden farklı olanların kapatıldığı, Mostrosul adlı, gizemlerle dolu yerde maceraperest Do ve sıra dışı aşçılık becerilerine sahip Tiz’le tanışır. Kısa süre sonra bu üç arkadaş kendilerini heyecan verici, sonunda özgürlüklerine kavuşma ihtimali olan bir maceranın içinde bulur: Haykıran çamurlarla, bulmacalarla, dehlizlerde gizlenmiş vahşi bitkilerle, zamanda geriye giden kütüphaneyle ve korkularına ayna tutan sihirli ormanla yüzleşmeleri gerekir. Zem’in sesini aradığı bu yolculuğun sonu, belki de her şeyin başlangıcı olacaktır.

0
1051
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage