04 TEMMUZ, PERŞEMBE, 2024

Bilsart Video Sanat Üretimi Açık Çağrı Finalisti Belli Oldu

Bilsart’ın yeni video çalışmasını tamamlaması adına bir sanatçıya üretim desteği vermek üzere yaptığı açık çağrı sonucunda seçilen isim Ceren Su Çelik oldu.

Bilsart’ın düzenlediği üçüncü video sanat üretimi için açık çağrı sonucunda gelen başvuruları Erdal İnci, Hülya Özdemir ve Ebru Yetişkin’den oluşan seçici kurul değerlendirdi. Bu değerlendirme sonucunda üretim desteği verilecek sanatçı Ceren Su Çelik olarak belirlendi. Seçilen proje Aralık 2024’te Bilsart’ta sanatseverlerle buluşacak.

​Ceren Su Çelik, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümü (2019) eğitiminin ardından Yeditepe Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Plastik Sanatlar ve Resim Anabilim Dalında yüksek lisansını (2023) bitirdi. Çelik’in eserleri yurt içi ve uluslararası çeşitli sergi ve fuarlarda gösterildi. Yakın dönemde katıldığı sergi ve etkinlikler arasında; Art on “Tezos: In Motion” (NFC Summit, Lisbon, Portugal, 2024), “Noise Media Art Fair” (Alan Kadıköy, İstanbul, Turkey, 2024), “New:Now” (Cermodern, Ankara, Türkiye, 2024), “Positions Art Fair” (Berlin, Germany, 2023) yer alıyor.

0
534
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage