05 EYLÜL, SALI, 2023

Bilinmedik Sulara Yolculuk: “Balıkçı Korsanlar”

Çocuk kitapları, dergileri ve radyo programlarıyla tanınan M. Banu Aksoy’un macera dolu yeni romanı Balıkçı Korsanlar, Ali Çetinkaya’nın resimleriyle Can Çocuk tarafından yayımlandı.

M. Banu Aksoy, Balıkçı Korsanlar romanında okurlarını her günü aynı şekilde yaşamaktan sıkılıp değişikliklere cesaret eden bir mürettebatla tanıştırıyor. Birbiriyle atışmaktan geri durmayan Pembesomon ile leziz yemekler yapan Konserve’nin, dürbün gözlü Tüysüzkerevit ile meraklı kızı Barbunya’nın, iki çocukluk arkadaşı Zargana ile Yağlıhamsi’nin, muzip dede Hamsipaluk’un, çatık kaşlarının ardındaki sevecen bakışlarıyla Kaptan Hamsisever’in, eski yelken şampiyonu dümenci Çiroz’un macera dolu, bir o kadar da komik hikâyesine davet ediyor.

“Güneş doğuyor, Mavi Sardalya enginlere açılıyor! Palamut Kasabası’nın en şenlikli gemisi Mavi Sardalya’nın balıkçıları bu sabah kıyıdan ayrılmamış. Mürettebat toplanmış, merakla ortalarda görünmeyen Kaptan Hamsisever’i bekliyor. Dün tayfalardan Yağlıhamsi, “Hep aynı. Hep aynı...” geçen günlerini değiştirmek için yüreğinden geçenleri dillendirdi. Mürettebat bu durumdan biraz endişeli. Kaptan ise kararını verdi: Birlikte yeni bir sefere çıkacaklar! Bu sefer, fırtınasıyla, keşfedilen adalarıyla, su altından çıkan gizemli sandığıyla, onları Kızılkorsan’ın hazinesine ulaştıracak. Hazineyi bulmak kolay... Bulduğunu anlamak ise marifet!”

0
698
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage