09 ŞUBAT, CUMA, 2024

BİFO, Keman Sanatçısı Midori ile Aynı Sahnede

Carlo Tenan yönetimindeki BİFO, ünlü keman sanatçısı Midori ile 15 Şubat Perşembe akşamı saat 20.00’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde gerçekleşecek “Sonsuz Ufuklar” başlıklı konserde buluşacak.

BİFO’nun sahneyi keman virtüözleriyle paylaştığı konserlerden biri daha olacak bu konserde 2022’de sanat yaşamının 40. yılını kutlayan Midori ağırlanacak. Kariyerinin ilk konserini henüz 11 yaşındayken New York Filarmoni Orkestrası ile veren Midori; Claudio Abbado, Leonard Bernstein, Zubin Mehta, Daniel Harding, Paavo Järvi ve Mariss Jansons gibi şeflerle çalıştı; Boston Senfoni, Berlin ve Viyana Filarmoni, Mahler Oda Orkestrası ve daha pek çok köklü toplulukla konserler verdi.

Geçen sezonda BİFO’nun ortak siparişi olan Detlev Glanert’in 2. Keman Konçertosu’nu Kraliyet İskoç Ulusal Orkestrası’yla Carnegie Hall’da seslendiren Midori, konserde bu yapıtı BİFO eşliğinde dinleyicilerle buluşturacak. Ayrıca konserde Carlo Tenan yönetimindeki BİFO, Marzocchi ve Brahms’ın eserlerini seslendirecek. Konser öncesinde Aydın Büke ve Serhan Bali 19.00-19.30 saatleri arasında Meydan Fuaye’de söyleşi gerçekleştirecek.

15 Şubat Perşembe akşamı saat 20.00’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde gerçekleşecek “Sonsuz Ufuklar” başlıklı konserin biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası
Carlo Tenan - Şef
Midori - Keman

Marzocchi Encore, Orkestra İçin
Glanert Keman Konçertosu No.2, “Ölümsüz Sevgiliye” (An Die Unsterbliche Geliebte) *
Brahms Senfoni No.2, Re Majör, Op.73

*Türkiye prömiyeri. Kraliyet İskoç Ulusal Orkestrası, NDR Elbphilharmonie Orkestrası, Suntory Hall ve Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın ortak siparişi.

0
592
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage