19 EKİM, SALI, 2021

Beats By Girlz Türkiye’nin Genç Kadınlara Yönelik Müzik Atölyeleri Devam Ediyor

Beats By Girlz Türkiye’nin kendi müziğini yapmak isteyen genç kadınlara yönelik ücretsiz olarak gerçekleştireceği müzik atölyelerinin ikincisi için başvurular başladı.

New York merkezli Beats By Girlz ağının Türkiye ayağı olarak haziran ayında kurulan, müzik endüstrisinde cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve kadın emeğinin görünürlüğü için projeler üreten Beats By Girlz Türkiye’nin atölyelerinin ilki temmuz ayında gerçekleştirildi. DJ, prodüktör ve besteci olmak isteyen genç kadınlara yönelik yenilikçi bir müzik eğitimi sunan atölyelerinin ikincisi 14 - 25 yaş arası gençlere açık olarak, 10 Kasım - 15 Aralık tarihlerinde çevrim içi ve fiziki olarak yapılacak. Kendi müziğini yapmak ve yeteneğini geliştirmek isteyen genç kadınlara ücretsiz eğitim olanağı sağlayan atölyeler İstanbul’da fiziki koşullarda, farklı şehirlerden katılacaklar için de çevrim içi olarak gerçekleştirilecek. Katılımcının bilgi seviyesine yönelik dijital müzik programları, müzik teorisi, müzik prodüksiyonu gibi birçok farklı alanda derslerden oluşacak atölyeler düzenlenecek. Beats By Girlz ağının 2013’te başlattığı ve dünyaca ünlü müzik konservatuarı Berklee College of Music hocalarının da desteğiyle geliştirilmiş bir eğitim programı sunan atölyelere katılanlar müzik prodüksiyon yazılımı Ableton Live’ın 11 (Intro) versiyonuna da ücretsiz sahip olacaklar.

​Beats By Girlz Türkiye’nin kurucusu da olan yapımcı, ses tasarımcısı ve müzisyen Beril Sarıaltun’un eğitmenliğinde gerçekleşecek atölyeler katılmak için 5 Kasım Cuma gününe kadar başvuru yapılabilecek. Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

0
354
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage