23 TEMMUZ, CUMA, 2021

Barın Han’da Yeni Sergi: “Atış Serbest ‘MECMU’”

Barın Han, bu sene altıncısı gerçekleşen ve 20 sanatçının duo işlerini bir araya getiren “Atış Serbest ‘MECMU’” başlıklı sergisini 7 Ağustos’a kadar sanatseverlerle buluşturuyor.

Barın Han bu sene altıncısı gerçekleşen “Atış Serbest” sergileri kapsamında hayata geçirdiği “Atış Serbest ‘MECMU’” sergisi ile 20 sanatçının geçici birliktelikler ve kolektif ruhun referanslarını taşıyan yeni ilişkiler kurmayı amaçlıyor. Sanatçı inisiyatifi ile gerçekleşen ve geçmişte tek bir mekâna yayılan Atış Serbest Sergileri, Barın Han’ın çok katlı ve girift mimarisi içindeki yerleşim şekli ile de yeni bir form kazanıyor ve Barın Han’ın beş katına yayılıyor.

Sergi bir araya getirilmiş, toplanmış, derlenmiş anlamına gelen “mecmu” başlığı altında, bir araya gelebilmeyi bir tema olarak ortaya koyuyor. Mekân içindeki alanların ikili veya üçlü gruplar olarak paylaşıldığı sergide, sanatçılar eski veya yeni üretimlerini bir araya getiriyor, ortak kurgular, diyaloglar oluşturuyorlar. “Mecmu” başlığı hem bir araya geliş formunu tasvir ediyor hem de Barın Han’ın matbaa ve cilt geçmişini işaret ediyor.

Sergide yer alan sanatçılar: Aslı Dinç, Burak Dikilitaş, Levent Türkan, Volkan Kızıltunç, Ayça Telgeren, Çağrı Saray, Memed Erdener, Elif Çelebi, Şule Nur Alev, Elvan Ekren, Güneş Çınar, Çağrı Saray, Vahit Tuna, Ahu Akgün, Defne Tesal, Can Aytekin, Levent Aygül, Atalay Kam Yeni, Güneş Terkol, Didem Erbaş, Erhan Özışıklı.

​SAHA Derneği, Tepta Aydınlatma, İKSV, DEPO, Kasa Galeri, Mixer ve Barın Ailesi katkılarıyla hayata geçirilen “Atış Serbest ‘MECMU’” başlıklı sergi 7 Ağustos’a kadar Barın Han’da görülebilir.

0
1021
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage