25 EYLÜL, CUMARTESİ, 2021

Baba Sahne’nin Yeni Sezonu 8 Ekim’de Başlıyor

Baba Sahne 8 Ekim’de başlayacak yeni sezonunda, sevilen oyunları Bir Baba HamletKanlı Komedya ‘Caligula’ ve Don Kişot’um Ben’in yanı sıra misafir oyunlarını da tiyatroseverlerle buluşturacak.

Yeni sezonda Bir Baba Hamlet oyunu iki farklı cast ile sahnelenecek. Şevket Çoruh’a, Murat Akkoyunlu ve Günay Karacaoğlu dönüşümlü olarak eşlik edeceği oyunda ekim ayı boyunca Şevket Çoruh ve Günay Karacaoğlu birlikte sahneye çıkacak. Baba Sahne, ödüllü prodüksiyonu, dünya literatürünün en önemli oyunlarından biri olan Hamlet’i şarkılarla, danslara, sürekli değişen bir dekorla ve kılıktan kılığa giren karakterlerle harmanlayıp farklı bir yorumla sahneye koyuyor. İki perdelik oyun, Sebastian Seidel’in özgün metni, Yücel Erten’in çevirisi ve Baba Sahne’nin yorumuyla 8, 9, 10, 22, 23 ve 24 Ekim’de sahnelenecek. Emrah Eren’in yönettiği Bir Baba Hamlet’te seyirciler de zaman zaman oyuna dahil oluyor.

Don Kişot’um Ben, delilikte direndiği için bilge olan çılgın asilzade, gezgin şövalye Don Kişot ile silahtarı Sancho Panza’nın şarkılar, kılık değiştirmeler, düellolar ve yel değirmenleriyle bezeli macerasını ele alıyor. Don Kişot’u Ozan Güven, Sancho Panza’yı ise Günay Karacaoğlu canlandırıyor. Oyunda onlara Nazlı Tosunoğlu, Ömür Arpacı, Serhan Ernak, Yüsra Geyik, Dilşad Bozyiğit, Diren Polatoğulları, Enis Aybar, Tuğba Eskicioğlu, Ali Kemal Aydın ve Rifat Durmuş eşlik ediyor. Cervantes’in ölümsüz eseri Don Kişot, Mihail Bulgakov’un uyarlaması üzerinde yükselen metni ve Emrah Eren’in yönetmenliğinde 15, 16, 29 ve 30 Ekim tarihlerinde izleyiciyle buluşuyor.

Bulgar yazar Stefan Tsanev’in eseri Kanlı Komedya ‘Caligula’ ise Roma İmparatoru Caligula’nın hikâyesi üzerinden, halkın özgürlük ve demokrasi arayışına eleştirel bir gözden bakıyor. Baba Sahne’nin ödüllü prodüksiyonu sanata ve edebiyata katkılarıyla olduğu kadar halkına ve çevresine yaşattığı zorbalık, vahşet ve sapkınlıklarıyla da tanınan zorba imparatorun hayatından bir kesiti izleyiciyle buluşturuyor. Oyunun kadrosunda Levend Öktem, Ahmet Saraçoğlu, Ecem Özkaya ve Pınar Coşkun yer alıyor. Ragıp Yavuz’un yönetmenliğini yaptığı trajikomik Kanlı Komedya ‘Caligula’ 20 Ekim’de Baba Sahne’de tiyatroseverlerin karşına çıkacak.

Baba Sahne Savaş Dinçel Salonu’nda sahnelenecek oyunların biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.


0
446
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage