19 MAYIS, PAZAR, 2024

Ayvalık Uluslararası Film Festivali’nin Genç Sinema Programına Başvurular Başladı

Seyir Derneği tarafından bu yıl 17-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek Ayvalık Uluslararası Film Festivali’nin Genç Sinema programı için başvurular 30 Haziran’a kadar devam ediyor.

Ayvalık Uluslararası Film Festivali, 17-22 Eylül tarihleri arasında 2024 yılının merakla beklenen yerli ve yabancı filmlerini Ayvalık ve çevre illerden gelen sinemaseverlerle buluşturacak. Açık Hava Film Geceleri 15-23 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek. Dünyaca ünlü festivallerde prömiyer yapmış, Oscar ödüllerinde öne çıkan yapımlar, Ayvalık Belediyesi Yeni Binası’nın bahçesinde perdede olacak. Seyir Derneği, Türkiye’nin dört bir yanından gelecek öğrencileri üçüncü kez Ayvalık Uluslararası Film Festivali Genç Sinema programı kapsamında ağırlayacak. Bugüne kadar Türkiye’deki 30 farklı üniversiteden 70’ten fazla öğrenciyi Ayvalık’ta misafir eden festival kapsamında bu yıl da başvuran adaylar arasından 30 öğrenci seçilecek. Seçilen öğrenciler festival boyunca hem sektör profesyonellerinden eğitim alacak hem festival ekibiyle çalışarak deneyim kazanacak, hem de festival kapsamında proje üretecek.

Genç Sinema programına, başta sinema bölümünde okuyan ya da üniversitelerin sinema kulüplerine üye olan öğrenciler olmak üzere, sinema alanında kendisini geliştirmek isteyen tüm öğrenciler başvuru yapabilecek. Genç Sinema’ya başvurusu kabul edilen 30 öğrenci festival boyunca Ayvalık’ta yapımcılık, yazarlık, yönetmenlik, kurgu, post-prodüksiyon, oyuncu seçimi gibi farklı alanlarda profesyonel isimlerin vereceği atölye çalışmalarına katılacak, aynı zamanda festival organizasyonunun farklı alanlarında görev alarak festivalin önemli bir parçası olacaklar. Bu yıl ayrıca gruplara ayrılarak bir proje üretmeleri de hedefleniyor. Ulaşım, konaklama ve yemek masrafları festival tarafından karşılanacak öğrenciler, filmleri izleme, panel ve konuşmaları takip etme, sinemacılarla tanışma ve sohbet etme imkânı da bulacak. Genç Sinema programına 30 Haziran tarihine kadar buradan başvuru yapabilirsiniz.

​Ayvalık Uluslararası Film Festivali hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

0
806
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage