23 KASIM, SALI, 2021

“Atlas”ın Yaratıcılarından “Yer Altı Su Altı”

Tüm dünyada ilgi gören Atlas’ın yaratıcıları Aleksandra Mizielińska ve Daniel Mizieliński'nin Yer Altı Su Altı adlı çift yönlü kitabı Emre Ülgen Dal ve Seda Kostik’in çevirisiyle Domingo Yayınevi’nden çıktı.

Yer Altı Su Altı, yerin altına ve okyanusun derinliklerine gizlenmiş muhteşem yerleri göreceğiniz, devasa kalamardan mavi balinaya muazzam canlılarla tanışacağınız, gayzerlerin oluşumu ya da dünyanın en derin metro istasyonu gibi onlarca ilginç bilgiyle karşılaşacağınız heyecan verici bir keşif yolculuğu sunuyor.

Çift yönlü bu kitabın belli bir ön ya da arka yüzü yok. İster Yer Altı tarafından başlayıp ve arkeologlarla eski uygarlıkların ya da dinozor fosillerinin peşine düşebilir, ister kitabı çevirip Su Altı 'na dalıp ve bilim insanlarıyla birlikte Titanik enkazının etrafında yüzebilirsiniz.

​Okurlar, detaylı çizimler eşliğinde dünyanın en derin madenine inecek, en yüksek volkanının içine girecek ve dev solucanlarla tanışacak. İlk denizaltılardan derin sulardaki yaşama, kazıcı hayvanlardan insan yapımı tünellere...

0
1083
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage