03 AĞUSTOS, ÇARŞAMBA, 2022

Arter Çocuk Festivali Başlıyor

6–11 yaş aralığındaki çocukların sanatın dönüştürücü gücünü ve yaratıcı olanaklarını keşfedebilecekleri Arter Çocuk Festivali, 12–14 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek.

“Önüm Arkam Sağım Solum Sanat” başlıklı çocuk festivali kapsamında rehberli sergi turları, atölyeler ve çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Çağdaş sanatın farklı disiplinlerine merak duyan tüm çocuklara yönelik olarak düzenlenen Arter Çocuk Festivali, katılımcılara gündelik malzemeler ve sanat yapıtları arasındaki ilişkiden yola çıkarak yeni mekânlar ve hikâyeler düşlemelerinin yanı sıra farklı mecralar ve üretim tekniklerini deneyimleyerek kendilerini ifade etmelerine alan tanıyor.

Festival katılımcılarını birlikte üretmeye, keşfetmeye ve paylaşmaya davet eden Keşif Saati etkinlikleri, Arter’in -1. katındaki Atölye alanında ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Arter’in güncel sergilerindeki eserlerden hareketle kurgulanan Keşif Atölyeleri’nde çocuklar her gün farklı üretim tekniklerini ve malzemeleri deneyimleme fırsatı bulacak. Keşif Saati etkinlikleri 12 Ağustos Cuma günü 12:00, 14:00 ve 17:00’de; 13 Ağustos Cumartesi günü 12:00, 14:00 ve 16:00’da; 14 Ağustos Pazar günü ise 12:00, 14:00, 16:00 ve 17:00’de gerçekleştirilecek.

Arka Bahçe’de çocukların yaratıcı yöntemlerle iz bırakabilecekleri bir köşenin de yer aldığı Festival Sahnesi, Atölye mekânında çocukların festivalin gelecek edisyonlarına ilişkin beklentilerini paylaşabilecekleri mini anketlerin bulunduğu Geribildirim Köşesi, Arka Bahçe’de kurgulanan Ortak Üretim Alanı, katılımcıların festival kapsamındaki üretimlerini festival süresince ve sonrasında sergilenmek üzere Atölye mekânına bırakabilecekleri Eserini Bırak Köşesi ve Arter Kütüphanesi'ndeki ilham dolu Okuma Köşesi festival boyunca deneyimlenebilecek.

​Arter Çocuk Festivali kapsamında farklı yaş gruplarından katılımcılara yönelik atölye çalışmaları da gerçekleştirilecek. Arter Çocuk Festivali programı hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

0
801
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage