20 HAZİRAN, PERŞEMBE, 2024

"Akbank 42. Günümüz Sanatçıları Ödülü" Sergisi Akbank Sanat'ta

Çağdaş sanat alanındaki gelişmeleri desteklemek ve genç sanatçılara destek olmak amacıyla Resim ve Heykel Müzeleri Derneği ve Akbank Sanat iş birliğiyle düzenlenen “Akbank 42. Günümüz Sanatçıları Ödülü” sergisi, 31 Temmuz’a kadar Akbank Sanat binasında sanatseverlerle buluşuyor.

Aslı Seven’in küratörlüğünde, “Gelecek-geçirmez” temasıyla gerçekleşen sergide, günümüz toplumsal hayatın sağlıktan finansa, kurumsal iletişimden iklim değişikliğine uzanan tüm alanlarında geleceği kontrol altına alma pratiklerini ve öznel yorumlarını katarak farklı tekniklerle hayata geçiren genç sanatçıların eserleri yer alıyor. Jüri üyelerinin yaptığı değerlendirilmelerle 22 sanatçı, sanatseverlerle eserlerini bu sergi ile buluşturma fırsatı yakalıyor. 42 yıldır aralıksız düzenlenen sergi; genç sanatçıların, sanatseverler ve sanat profesyonelleriyle buluşmasını sağlıyor.

Sergide; Büşra Aydagün, Hamide Çelik, Beyza Durhan, Nejbir Erkol, Seda Gecü, Ekin Göre, Güler Güçlü, Serenay Gülyağcı, Kıvılcım S. Güngörün, Akın Güreş, Tekin Karakuş, Ekin Keser, Ecem Dilan Köse, Sıla Sevcan Örün, Nazan Özaras, Yusuf Özcan, Anı Ekin Özdemir, Baran Efe Öztürk, Edanur Sabuncu, Berk Şenol, Can Yıldırım, Damla Yücebaş’ın eserleri yer alıyor.

Künye:
1. Sevcan Örün
2. Nazan Özaras
3. Yusuf Özcan
4. Hamide Çelik
5. Ecem Dilan Köse
6. Serenay Gülyağcı​

0
1465
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage