24 HAZİRAN, CUMA, 2022

5. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali Başlıyor

Efes Antik Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen 5. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali, 24 Haziran - 7 Temmuz tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak.

5. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali kapsamında Devlet Opera ve Balesi’nin seçkin eserleri sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Festivalin açılışını İzmir Devlet Opera ve Balesi Solistleri ve Orkestrası Gala Konser’i ile 24 Haziran Cuma günü yapacak. Librettosu Victor Hugo’nun romanından uyarlanan, müziklerini besteci Bujor Hoinic’in düzenlediği Notre Dame’ın Kamburu 28 Haziran Salı günü, Giuseppe Verdi’nin ölümsüz eseri La Traviata ise 2 Temmuz Cumartesi günü sahnede olacak.

Antalya Devlet Opera ve Balesi Madama Butterfly operası ile, Mersin Devlet Opera ve Balesi ise Frida balesi ile festivalde yer alacak. Bu iki temsilde İzmir Devlet Opera ve Balesi Orkestrası, Antalya ve Mersin Devlet Opera ve Balesi sanatçılarına eşlik edecek. Ressam Frida Kahlo’nun hayatına odaklanan, Arturo Marquez ve Jose Pablo Moncayo’nun müziklerinin yer aldığı Frida balesi 4 Temmuz Pazartesi günü izleyicilerle buluşacak. Giacomo Puccini’nin unutulmaz eseri Madama Butterfly operası 7 Temmuz Perşembe günü festivalin kapanışını yapacak. Festival kapsamında gerçekleştirilecek etkinlikler Efes Antik Tiyatro’da saat 21.00’de başlayacak.

​5. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali biletlerine Efes Antik Kenti, Kuşadası Kervansaray, İzmir DOB Elhamra Sahnesi ile Bornova Kültür ve Sanat Merkezi gişelerinin yanı sıra biletinial.com’dan ulaşabilirsiniz.

0
717
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage