Advertisement
22 KASIM, ÇARŞAMBA, 2023

4. Antep Kısa Film Festivali 24 Kasım’da Başlıyor

Beri Kültür ve Sanat Derneği olarak big bang ve berisi ekibi tarafından düzenlenen ve bu yıl CultureCIVIC tarafından desteklenen 4. Antep Kısa Film Festivali; 24-26 Kasım tarihleri arasında Gaziantep Forum AVM Paribu Cineverse sinema salonlarında gerçekleştirilecek.

Bu yıl 161’i belgesel 604 kısa film başvurusu alan festivalde big bang ve berisi yönetim kurulundan oluşan ön eleme jürisi ile finalist filmleri belirlendi. Festivalde toplamda 20 kısa film yarışma bölümünde, 32 film de gösterim seçkisi ile izleyiciyle buluşacak. Oyuncu Selen Uçer, yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun, senarist Uygar Şirin; 4.AKFF Ulusal Kısa Film Yarışması Kurmaca ve Belgesel kategorilerinde 20 kısa filmden en iyilerini belirleyecek. Yarışma bölümüne seçilmiş her kısa film 750 TL gösterim ücreti ve En iyi Kısa Kurmaca Film ve En İyi Kısa Belgesel Film Ödülü sahipleri de 12.000 TL maddi ödül kazanacak. En İyi Kısa Film Senaryo Yarışmasının kazanını 10.000 TL ödülün sahibi olacak. Mansiyon ödülü olarak ise senaryonun geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla Hasan Kalyoncu Üniversitesi Öğretim Görevlisi ödüllü sinemacı Deniz Telek tarafından verilecek olan “Senaryo Danışmanlığı” sunacak. Festival kapsamında 14 yönetmen film gösterimlerinden sonra söyleşi gerçekleştirecek.

4. Antep Kısa Film Festivali bu yıl Polonya’nın en eski bağımsız festivallerinden olan Uluslararası Lublin Film Festivali ile gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında festivalin ödüllü filmlerini izleyicilerle buluşturacak. Lublin seçkisinde İspanya, Macaristan, İran, Polonya ve Fransa'dan ödüllü filmler yer alıyor.

Alman yönetmen Till Passow’un eğitmenliğini üstlendiği ve birçok ülkede gerçekleştirdiği cep telefonuyla kısa film atölyesi; big bang ve berisi tarafından Tarabya Kültür Akademisi Mezunlar Fonu’nun desteğiyle Antep Kısa Film Festivali kapsamında düzenlenecek. 14 katılımcının yer aldığı ve 2-22 Kasım tarihleri arasında düzenlenen atölye sırasında çekilecek kısa filmler 24 Kasım Cuma günü 4. Antep Kısa Film Festivali galasında gösterilecek. En iyi üç kısa film sahibine cep telefonu hediye edilecek.

MUBI ile iş birliği kapsamında festivalde en fazla sayıda seansa katılanlar arasından “Festival Müdavimi” seçilecek iki kişiye kapanış töreninde çekilişle yıllık MUBI üyeliği hediye edilecek.

​4. Antep Kısa Film Festivali hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

0
566
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage