16 EYLÜL, ÇARŞAMBA, 2020

3. Uluslararası Solo Çağdaş Dans Festivali Bu Yıl da Ankara’da

Çağdaş ve kavramsal dans alanında bireysel hareket üzerine farklı bir bakış sunmayı amaçlayan Uluslararası Solo Çağdaş Dans Festivali, bu yıl 18 ile 20 Eylül 2020 tarihleri arasında Cermodern Açıkhava Sahnesi’nde izleyicilerle buluşacak. Koordinasyonunu Cermodern’in üstlendiği festivalin danışma kurulunda ise Deniz Alp, Özgür Adam İnanç ve Galip Emre gibi performans sanatında tanınmış isimler yer alıyor.

3 gün boyunca ulusal ve uluslararası dans sanatçılarının gösterileri, atölye programları, sergi ve film gösterimleriyle izleyiciye zengin bir program sunacak olan festival, Cermodern’in katkılarıyla hayata geçiriliyor. Bugüne kadar desteklediği farklı sanat disiplinleriyle ön plana çıkan Cermodern, bu kez “çağdaş dans”a olan desteğini yineliyor ve 3. Uluslararası Solo Çağdaş Dans Festivali’nin gerçekleşmesi adına öncü rolü üstleniyor.

Bu yıl birçok uluslararası dans topluluğunu bünyesinde toplayacak olan 3. Uluslararası Solo Çağdaş Dans Festivali, Lüxemburg, Fransa, Almanya, Makedonya, Ukrayna, İsviçre, İtalya, Polonya, İsrail ve Türkiye’den katılacak olan 17 solo çağdaş dans sanatçısını ağırlayacak.

​Bu yıl pandemi kapsamında alınan tedbirlerden dolayı sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştirilecek festival, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından da destekleniyor.

0
1705
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage