29 ŞUBAT, PERŞEMBE, 2024

3. CI Bloom 24-28 Nisan’da Gerçekleşecek

Contemporary Istanbul tarafından düzenlenen CI Bloom sanat fuarının üçüncü edisyonu, 24 Nisan ön izleme, 25-28 Nisan tarihleri arasındaki genel ziyaretçi programıyla Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salonu’nda gerçekleştirilecek.

3. CI Bloom; Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki turizm ve ticaret merkezlerin olan İstanbul’u ve Türkiye’deki çağdaş sanatçıları ön plana çıkarıyor. Türkiye’deki çağdaş sanatın büyümesine odaklanan sanat fuarı CI Bloom, Türkiye’deki çağdaş sanat galerileri ve sanatçıların, yurtdışındaki sanat fuarlarına katılımlarında devlet desteği bulunmaması nedeniyle karşılaştıkları zorlukların üstesinden gelmeyi amaçlayarak, yurtdışındaki koleksiyoner gruplarına ve basın mensuplarına Türkiye çağdaş sanatını küresel ölçekte tanıtmayı hedefliyor.

CI Bloom’a katılacak galeriler arasında; Art On Istanbul, İstanbul; Bozlu Art Project, İstanbul; Brieflyart, İstanbul; BüroSarıgedik, İstanbul; C.A.M. Galeri, İstanbul; den art, Antalya; DifoArt, İstanbul; Dirimart, İstanbul; Galeri 77, İstanbul; Galeri Siyah Beyaz, Ankara; Muse Contemporary, İstanbul; One Arc Gallery, İstanbul; Pg Art Gallery, İstanbul; Pi Artworks, İstanbul, Londra; Piramid Sanat, İstanbul; Sanatorium, İstanbul; Simbart Projects, İstanbul; Vision Art Platform, İstanbul; x-ist, İstanbul; ZILBERMAN Gallery, İstanbul, Berlin, Miami; 10_12 Gallery, İstanbul yer alıyor. Kurum ve inisiyatifleri arasında ise Contemporary Istanbul Vakfı, İstanbul; Koli Art Space, İstanbul; MAHAL, Çanakkale; NOKS Art Space, İstanbul bulunuyor.

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu BMW ve LG OLED partnerliğinde düzenlenen CI Bloom üçüncü edisyonunda Türk Hava Yolları’nın iş birliğinde ve Pernod Ricard Türkiye’nin Host Partnerliğinde Türk çağdaş sanatının canlı ve sürekli değişen dünyasını baharla buluşturarak tüm katılımcı galeriler, inisiyatifler, kurumlar, sanatçılar, partnerler ve sanatseverler ile gerçekleştirilecek.

​Ahmet Said Kaplan’ın DECOL iş birliğiyle LK Rumeli Salonları’nın alt katında gerçekleşecek “Living Things” sergisi izleyicilere “canlılar” kavramını farklı ve etkileyici bir şekilde deneyimleme fırsatı sunuyor. Ayrıca DECOL’ün tasarladığı deneyim alanına Selectist iş birliğinde CI Bloom’la paralel olarak 26 Nisan Cuma ve 27 Nisan Cumartesi akşamları bahar ayının heyecanını dijital sanat ve müzikle buluşturacak.

0
2592
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage