13 KASIM, PAZARTESİ, 2023

27. İstanbul Tiyatro Festivali, Hofesh Shechter Topluluğu’nu Konuk Ediyor

Bu yıl 27’nci kez yerli ve uluslararası gösterileri izleyiciyle buluşturan İstanbul Tiyatro Festivali, 14-15 Kasım’da Londra merkezli, dünyaca ünlü Hofesh Shechter Topluluğu’nun dans gösterisi Çifte Cinayet’i ağırlıyor.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Koç Holding Enerji Grubu Şirketleri Aygaz, Entek, Opet ve Tüpraş sponsorluğunda, Işıl Kasapoğlu’nun küratörlüğünde gerçekleştirilen 27. İstanbul Tiyatro Festivali, Londra Kraliyet Balesi, Metropolitan Operası, Nederlands Dans Theater, Broadway, BBC gibi topluluk ve kurumlar için koreografiler üreten; 2008’de Londra’da kurduğu topluluğuyla dünya sahnelerinde hayranlıkla izlenen Hofesh Shechter imzalı Çifte Cinayet’i konuk ediyor.

Shechter’in 10 dansçıyla sahnede hayat bulan bu eseri iki bölümden oluşuyor. Eserin ilk bölümü “Palyaçolar”da Shechter, şiddete olan duyarsızlığımızı, eğlence adı altında ne kadar ileri gidebileceğimizi inceliyor. Gösterinin ikinci bölümü “Çözüm”de ise bir önceki bölümde sarsılan seyirciyi deva niteliğindeki bir sevecenlikle sarıp sarmalıyor, bir şefkat sığınağı yaratıyor.

N Kolay Dijital Banka’nın yüksek katkıda bulunan gösteri sponsoru olarak destek verdiği Çifte Cinayet, 14-15 Kasım saat 20.00’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde izleyiciyle buluşacak. 27. İstanbul Tiyatro Festivali’nin 25 Kasım’a kadar sürecek programının ayrıntılarına buradan; ücretsiz yan etkinlik takvimine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Fotoğraf: ©Todd MacDonald

0
530
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage