25 ŞUBAT, PERŞEMBE, 2021

17. Akbank Kısa Film Festivali’nin Jüri Üyeleri ve Yarışma Filmleri Açıklandı

Bu sene 22 Mart-1 Nisan tarihleri arasında çevrim içi olarak düzenlenecek olan 17. Akbank Kısa Film Festivali çerçevesinde hayata geçirilecek “Ulusal ve Uluslararası Kısa Film Yarışmaları”nın finalist filmleri ve jüri üyeleri açıklandı.

Cast Direktörü Nimet Atasoy, Yapımcı Sinan Yusufoğlu ve Yönetmen Selim Evci’den oluşan yarışma ön eleme jüri kurulunun 71 ülkeden toplam 2.048 kısa film arasından yaptığı değerlendirme sonucunda “Ulusal Yarışma Festival Kısaları” bölümüne 14 film, “Uluslararası Yarışma Dünyadan Kısalar” bölümünden ise 14 film “En İyi Film Ödülü” için yarışmaya hak kazandı.

Oyuncu Nilay Erdönmez, Yönetmen Murat Düzgünoğlu, Kurgucu Aylin Zoi Tinel, Yönetmen İnan Temelkuran ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı’dan oluşan ana jüri üyeleri “Ulusal Yarışma Festival Kısaları” bölümündeki filmleri değerlendirecek. “Uluslararası Yarışma Dünyadan Kısalar” bölümünün ana jüri üyeleri ise Kurgucu Mary Stephen, Oyuncu Samar Qupty, Görüntü Yönetmeni Krum Rodriguez, Oyuncu İlker Kaleli ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı’dan oluşuyor. Değerlendirmeler sonucunda “En İyi Film” olarak seçilecek eserlerin yönetmenleri Akbank Sanat tarafından; ulusal kategoride 35.000 TL, uluslararası kategoride 5.000 Dolar, forum bölümünde ise en başarılı senaryo 5.000 TL ile ödüllendirilecek.

17. Akbank Kısa Film Festivali’nin programı hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

“Uluslararası Yarışma Dünyadan Kısalar” Bölümü Aday Filmler:
Souvenir Souvenir Yönetmen: Bastien Dubois (Fransa)
Here, Here Yönetmen: Joanne Cesario (Filipinler)
David Yönetmen: Zach Woods (USA)
Witness Yönetmen: Ali Asgari (İran, Fransa)
Spirits and Rocks: an Azorean Myth Yönetmen: Aylin Gökmen (İsviçre, Portekiz)
Green Thoughts Yönetmen: William Hong-xiao Wei (İngiltere, Çin)
Dalia Yönetmen: Brusi Olason (İzlanda)
3 Logical Exits Yönetmen: Mahdi Fleifel (İngiltere, Danimarka, Lübnan)
Fish Like Us Yönetmen: Raphaela Schmid (Avusturya)
I am afraid to forget your face Yönetmen: Sameh Alaa  (Mısır, Fransa, Belçika, Katar)
Ad Lib Yönetmen: Joseph Catté (Fransa)
The Black Veil Yönetmen: A. J. Al-Thani (Katar)
The Unseen River Yönetmen: Phạm Ngọc Lân (Vietnam)
Stephanie Yönetmen: Leonardo van Dijl (Belçika)

“Ulusal Yarışma Festival Kısaları” Bölümü Aday Filmler:
Ankebût Yönetmen: Ceylan Özgün Özçelik
Binbir Gece Yönetmen: Mahsum Taşkın
Büyük İstanbul Depresyonu Yönetmen: Zeynep Dilan Süren
Yara Yönetmen: Onur Güler
Sarı, Siyam, Kanocular ve Ev Sahibi Yönetmen: Esme Madra
Tapınak Yönetmen: Murat Uğurlu
Paydos Yönetmen: Öykü Orhan
Ondan Bahsetmiyorum Yönetmen: Ayris Alptekin
Suçlular Yönetmen: Serhat Karaaslan
Kısmet Yönetmen: Emre Sert & Gözde Yetişkin
Lal Yönetmen: Gökalp Gönen
Ahtapot Yönetmen: Engin Erden
Cengiz Yönetmen: Haydar Taştan
Dur Bak Dinle Geç Yönetmen: Muhammed Günaydın

0
1018
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage