VİDEO
12 MAYIS, PERŞEMBE, 2016

Radiohead Döndü !

1993 yılında Pablo Honey ile hayatlarımıza buyur ettiğimiz Colin Greenwood, Jonny Greenwood, Ed O’Brien, Philip Selway ve Thom Yorke nam-ı diğer Radiohead, 9. stüdyo albümü “Moon Shaped Pool” ile sahalara döndü!

Albümün ilk video-animasyon klibi Burn The Witch’den sonra geçtiğimiz günlerde ikinci ve şimdilik son hareketi yapan Thom Yorke ve yoldaşları, Daydreaming ile karşımızda. Radiohead duygusallığını, söylemlerini ve arayışını, net hissettiğimiz şarkı Daydreaming’in yönetmen koltuğunda Paul Thomas Anderson’ın yer aldığı videosu da bir o kadar ismi ile müsemma.

Neredeyse her biri birbirinden kült albümler yapmayı başaran grubun son albümleri bazı müzik otoritelerince ‘biraz’ eleştiriye maruz kalsa da hala Radiohead hissini veriyor. Tabii yine de bir Kid A, Ok Computer veya In Rainbows değil mi acaba diye de düşünmeden edemiyorsunuz. Çünkü çoğu yazara göre Radiohead politik ve muhalif eleştirilerini bu sefer bireyselleştirmiş; yani bir yandan karakterler üzerinden hikaye anlatımını yaparken diğer yandan da günlük olan sorgulamalarını, farkındalıklarını ve çeşitli aydınlanmalarının aktarımını yapıyor ‘gibi’. Ayrıca bu sefer klasik müzik alt yapısının formüllerinden hareket eden piyano tınılarının bu ‘bireyselliğe’ eşlik ettiğini de işitiyoruz. Ne olursa olsun aramıza dönmen güzel oldu Radiohead!

0
3082
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage