1 YAPILAN YORUMLAR
11494 GÖRÜNTÜLENME
7 TAKİPÇİ
0 BEĞENİ
Cecil Beaton, Luigi Mayer Esintisi

Ulusal ve uluslararası sanatçıların sergilerini ağırlayacak olan Antalya Kültür Sanat’taki, yıldızların fotoğrafçısı olarak da bilinen Cecil Beaton’ın Sotheby’s arşivinden derlenen “Portreler” sergisi, sanatçının 1920’lerden 70’lere kadar fotoğrafladığı Elizabeth Taylor, Marilyn Monroe, Coco Chanel, Salvador Dali, Gary Cooper, Winston Churchill, Jean Paul Sartre, Colette, Audrey Hepburn, Alberto Giacometti ve Rudolf Nureyev gibi ünlü isimlerin portrelerinden oluşuyor.

Antalya Kültür Sanat’ın diğer sergisi ise 18. yüzyıl ressamlarından Luigi Mayer’in Antalya ve Akdeniz havzasındaki mimari kalıntılar ile gündelik hayatı betimleyen gravürlerinden oluşuyor. Sanatçının, 1776 - 1792 yılları arasında İstanbul’da görev yapan İngiltere Büyükelçisi Sir Robert Ainslie ile birlikte katıldığı Anadolu’daki arkeoloji gezilerinde resmettiği gravürler, Antalya’nın ve bölgenin tarihinden kesitleri gözler önüne seriyor.
6 Eylül’e kadar devam eden sergiler ücretsiz olarak Pazartesi hariç, Salı-Pazar 10.00-19.00, Perşembe 10.00-21.00 saatleri arasında gezilebilecek.
ANTALYA KÜLTÜR SANAT’IN RESMİ AÇILIŞI 16 EYLÜL ÇARŞAMBA
Antalya Kültür Sanat, resmi açılışını 16 Eylül Çarşamba günü dünyaca ünlü sanatçı Picasso’nun Malaga’daki Picasso Vakfı, Picasso Evi Müzesi Koleksiyonu’ndan gelen gravürlerinden ve seramiklerinden oluşan “Picasso: Kadın ve Boğa” başlıklı sergisi ile Ara Güler’in eşsiz arşivinden seçilen “Işık ve Tarih: Ara Güler’in Gözüyle Antalya” fotoğraflarıyla gerçekleştirecek.

0
1966
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage