08 HAZİRAN, PAZARTESİ, 2015

Akbank Günümüz Sanatçıları Ödülü 2015

Çağdaş sanat alanındaki gelişmeleri teşvik etmek ve genç sanatçılara destek olmak amacıyla Akbank Sanat ve Resim ve Heykel Müzeleri Derneği işbirliğiyle düzenlenen “Akbank Günümüz Sanatçıları Ödülü 2015” yarışması sona erdi.

“Arada olmak: her zaman - hiçbir zaman / In-between: always - never” teması ile 28 Ocak – 03 Nisan 2015 tarihleri arasında düzenlenen yarışmaya bu sene, Güzel Sanatlar Fakültesi, İletişim Fakültesi, Sosyal Bilimler Fakültesi ile Sanat ve Tasarım Fakültesi 3. ve 4. sınıf, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin başvuruları kabul edildi. Resim, fotoğraf, video, heykel, seramik, yerleştirme, yeni medya ve karışık teknik gibi çağdaş sanatın tüm ifade biçimlerine açık olan yarışmaya 360 sanatçı katıldı.

SMAK müzesi direktörü Philippe Van Cauteren, Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman, Resim ve Heykel Müzeleri Derneği yönetim kurulu üyesi Gönül Nuhoğlu ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı’dan oluşan jüri üyeleri tarafından yapılan değerlendirme sonucu birincilik ödülünü kazanan Hazal Ünsal 15.000 TL, ikincilik ödülüne layık görülen Volkan Kızıltunç 10.000 TL ve üçüncülük ödülünü alan Şafak Gürboğa ise 5.000 TL para ödülünün sahibi oldu.

Ayrıca Alp Şeker, Ayşe İri, Bestami Gerekli, Betül Sertkaya, Burak Dikilitaş, Ferhat Akay, H. Burak Yel, Elif Erker, Elif Köse, Furkan Öztekin, Gizem Dinç, Gürkan Mıhçı, Mehmet Öğüt ve Soner Ulu’nun eserleri 03 Haziran – 31 Temmuz 2015 tarihleri arasında Akbank Sanat’ta sergilenmeye değer bulundu.

0
7738
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage