16 MAYIS, PERŞEMBE, 2024

Türk Galerileri TurkishBank UK ile Photo London’da

TurkishBank UK, 50. yıl kutlamaları kapsamında, Türkiye’nin önde gelen galerilerinin Avrupa’nın en önemli fotoğraf fuarlarından Photo London’a katılması için sponsor oldu.

The Guardian’ın “Yılın Fotoğraf Etkinliği” olarak tanımladığı Photo London, 16-19 Mayıs tarihleri arasında Londra’da Somerset House’ta gerçekleşecek. Photo London Fuarı’na bu sene Türk galeri ve sanatçılar da katılacak. Photo London kapsamında Dirimart, Galeri Nev, Galerist, Martch Art Project, SANATORIUM, Versus Art Project ve Vision Art Platform gibi Türkiye’nin önde gelen galerileri ve sanatçıları, Türk sanatını uluslararası arenada temsil edecek.

TurkishBank UK’in 50. yıl kutlamaları 3 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu’nda gerçekleştirilen özel bir resepsiyon ile başladı. Geceye galeri sahipleri, sanatçılar, Photo London temsilcileri de katıldı.

TurkishBank UK Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Börteçene şunları söyledi: “Bu özel senede, Grubumuzun misyonuna paralel Türk sanatının Londra pazarına ulaşmasını desteklemek istedik, sonuç çok başarılı oldu. Bu bizim için çok sevindirici bir sonuç, Türk sanatının uluslararasına açılımı için uygun şartların oluştuğunun farkındaydık ama bu kadar büyük bir ilgiyi beklemiyorduk.”

​50. yılı kutlama programı çerçevesinde Grubun fintek ekosistemi T-Gate, bu yıl içinde Londra’da faaliyete geçerek, Türk finteklerinin Londra pazarına ulaşımını destekleyecek. Photo London TurkishBank’ın Somerset House’ta desteklediği ikinci etkinlik oldu. TurkishBank ilk olarak, 2016 yılında Masumiyet Müzesi Sergisi’ne destek olmuştu.

​Photo London hakkında daha ayrıntılı bilgiye buradan erişebilirsiniz.  

0
585
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage