24 ŞUBAT, ÇARŞAMBA, 2021

“Sinema’nın İlk Edepsiz Kadınları” Kundura Sinema’da

Kundura Sinema “Sinema’nın İlk Edepsiz Kadınları” adlı çevrim içi gösterim ve söyleşi programını izleyicilerle buluşturuyor. 2016’da Donald Trump’ın başkanlık seçimi konuşmasında Hillary Clinton’a yönelik hakaret olarak sarf ettiği ve bir anda küresel bir feminist hareketinin sloganına dönüşen “Nasty Woman” (Edepsiz Kadın) sözünden esinlenerek hazırlanan “Sinema’nın İlk Edepsiz Kadınları” seçkisinin konuşulacağı program kapsamında 6 sessiz film yayımlanacak.

EYE Filmmuseum’un Sessiz Sinema küratörü Elif Rongen-Kaynakçı, film akademisyeni, yazar, feminist ve kuir aktivist Laura Horak ile film ve medya yazarı Maggie Hennefeld’in kürasyonunda düzenlenen “Sinema’nın İlk Edepsiz Kadınları” 8 Mart tarihinden itibaren çevrim içi olarak izlenebilecek. Programda küratörlerin katılımıyla “Sinema’nın İlk Edepsiz Kadınları” konuşulacak ve müzisyen Gonca Feride Varol’un özgün müzikleri eşliğinde 6 film izleyicilerle buluşacak. Söyleşi kapsamında, La grève des nourrices / Nurses' Strike (1907), La pile électrique de Léontine (1910), La fureur de Mme Plumette (1912), Amour et science / Love and Science (1912), Zoé et la parapluie miraculeux (1913) ve Rowdy Ann (1919) adlı kısa ve sessiz filmler, müzisyen Gonca Feride Varol’un özgün müzikleri eşliğinde gösterilecek.

​Laura Horak, Maggie Hennefeld ve Elif Rongen-Kaynakçı’nın katılımıyla gerçekleşecek söyleşi ve 6 kısa filmin yer aldığı “Sinema’nın İlk Edepsiz Kadınları” 8 Mart tarihinden itibaren internet sitesinden izlenebilecek. 

0
376
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage