30 KASIM, PERŞEMBE, 2023

Sanata Daha Fazla Yer Açan Proje: “İlk Tiyatrom İlk Konserim”

Zorlu PSM, geçtiğimiz yıl başlattığı ve bu yıl SosyalBen ve TEV ortaklığında sürdürdüğü “İlk Tiyatrom İlk Konserim” projesiyle İstanbul’da dezavantajlı bölgelerde yaşayan hayatında hiç konsere ya da tiyatroya gidememiş yetişkinleri ve çocukları konser ve tiyatro etkinliklerinde ağırlamaya devam ediyor.

2023 yılında ikinci dönemine adım atan ve bu sene SosyalBen ve TEV iş birliği ile “Hepimizin Sahnesi” mottosuyla gerçekleştirilen projenin detaylarını konuşmak için Zorlu PSM Genel Müdür Filiz Ova, SosyalBen Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ece Çiftçi ve TEV Genel Müdürü Banu Taşkın basın mensupları ile Zorlu PSM’de bir araya geldi.

Daha iyi bir dünya için farkındalığı artırmak ve toplumsal anlamda bu konuda bir değişim ve dönüşüm oluşturulmasına katkı sağlamak adına sanata erişimin çok önemli bir etki yarattığına inandıklarını ifade eden Zorlu PSM Genel Müdürü Filiz Ova, “Zorlu PSM olarak, Grubumuzun Akıllı Hayat 2030 sürdürülebilirlik stratejisi çerçevesinde daha iyi bir dünya ve daha iyi bir gelecek için çalışıyoruz. Bu kapsamda misafirlerimizi en iyi etkinliklerle buluştururken, aynı zamanda toplumsal etkimizi artıracak projeler ve iş birliklerini de odağımıza alıyoruz. Bu çerçevede geçtiğimiz yıl SosyalBen ve Türk Eğitim Vakfı’nın ortaklığında hayata geçirdiğimiz “İlk Tiyatrom İlk Konserim” projemiz bizler için çok kıymetli” dedi.

SosyalBen Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ece Çiftçi; “Zorlu PSM’nin çocuk etkinliklerine ve gösterimlerine katılan öğrencilerimiz kültür ve sanatsal faaliyetlere erişim imkânı olurken aynı zamanda 09 Eylül 2023 SosyalBen’in 10.yaşında Zorlu PSM sahnesinde yeteneklerini sergileme imkânı buldular. Dolayısıyla kültürel ve sanatsal faaliyetler çocukların kişisel gelişimlerinde önemli bir yere sahip olurken kendini ifade etme, özgüven, iletişim gibi temel kaslarını da güçlendirdiğini Zorlu PSM ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğinde bizzat görüyor ve çocuklarımızın gelişimlerine hep birlikte eşlik ediyor olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

​TEV Genel Müdürü Banu Taşkın ise projeye dair; “İlk Tiyatrom İlk Konserim projesiyle, üniversiteli gençlerimizin kültür ve sanat faaliyetlerine katılımını artıracağımız için çok mutluyuz. Sanata erişim, sadece eğlence ya da vakit geçirme amacı taşımıyor. Aksine, sanat, bireyleri düşünmeye, duygularını ifade etmeye, hayata farklı bir pencereden bakmaya teşvik ediyor. Gençlerimize bu pencereyi açabilmek, onlara sadece bir etkinlik değil, hayatlarını şekillendirebilecek bir bakış açısı sunmak demektir. Yeni arkadaşlar edinip sosyalleşiyorlar, dünya vatandaşı haline gelebiliyorlar. Zorlu PSM'nin bu değerli desteği için yürekten teşekkür ediyor, birlikte nice gencimizin hayatına kültür ve sanatla umut ve ilham katmayı ümit ediyoruz” dedi.

0
877
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage