19 OCAK, SALI, 2016

SANAT 7/24 Dördüncü Kez İzleyicileriyle Buluşuyor

Genç sanatçı ve tasarımcıları desteklemek amacıyla kurulmuş olan ARMAGGAN Art & Design Gallery, bu yıl dördüncü kez düzenlediği SANAT 7/24 sergisini 20 Ocak – 29 Mart 2016 tarihleri arasında gerçekleştiriyor.

“Sanat Her Zaman Her Yerde” başlığı altında açtığı sergiyle ARMAGGAN Art & Design Gallery, kavramsal özelliklerinin yanı sıra işlev yüklenen sanat eserlerine kapılarını açıyor. “Sanat gündelik yaşamın içindedir, insanidir ve gereklidir” çıkış noktasıyla kurgulanan sergi, bu mottoyu takip ederek 21 sanatçının eseriyle “Sanat eseri 7/24 yanımızda nasıl olur?”, “Sanat gündelik hayata nasıl dahil olur?” gibi sorulara yanıt arıyor.

Sergi küratörü ve galeri koordinatörü Şanel Şan Sevinç sergi konusunda, “Sanat 7/24 isimli serginin çıkış noktası, sanatı gündelik hayata nasıl dahil edebiliriz ile başladı. Son üç yıldır yapılan sergilerde sanatçılarımızın cevabı genel olarak tasarım öğesini sanatlarına dahil ederek oldu. Sanatçının desenlerini taşıyan şarap dolabı, kitaplık, koltuk, aydınlatma gibi. Bazı sanatçılarımız ise sanat eserlerinin ismini ve hikayesini sergiye ithaf ederek, kimisi bugüne dek kullanmadığı hayatın içinden olarak tanımladığı renkleri serine yansıtarak bu soruyu cevapladı. Ortak nokta ise ’bugün’ ve ‘her an’ sanatçıların kesiştiği noktalardı” dedi.

Türkiye'de fonksiyonel sanat üzerine yapılan tek sergi olma özelliği taşıyan sergide: Ayser Çobanoğlu, Begüm Yıldırım, Çetin Pireci, Ceyda Oskay, Dinçer Güngörür, Belgin Yücelen, Banu Damcı, Egemen Kemal Vuruşan, Emel Vardar, Gül Delemen, Koray Akay, Nesren Jake, Rüya İdil Akdur, Semra Ecer, Sultan Acar, Suzet Fransez, Tina Varon, Yıldanur Ketenci, Yücel Kale, ve Ozan Emre Han gibi sanatçılar yer alıyor.

0
2064
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage