23 ŞUBAT, CUMA, 2024

Nushu Tiyatro’nun “Bir Tatlı Kaşığı Çamur” Oyunu 28 Şubat’ta Moda Sahnesi’nde

İKSV 26. İstanbul Tiyatro Festivali’nde prömiyerini yapan, Nushu Tiyatro imzalı Bir Tatlı Kaşığı Çamur oyunu, 28 Şubat Çarşamba günü 20.30’da Moda Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşacak.

Toplumsal cinsiyet üzerine yapılan akademik çalışmalar kapsamındaki röportajlardan yola çıkılarak yazılan Bir Tatlı Kaşığı Çamur, tek bir kadının ağzından dökülenler gibi görünse de aslında bütün kadınların ortak hikâyesini anlatıyor. Oyunda, mutfağa hapsolmuş bir kadın, izleyicilere yaptığı yemeklerden, kocasından, babaannesinden, çocukluğundan, çocukluk aşkından bahsediyor. Metnin de yardımıyla oyuncular, fiziksel tiyatro teknikleri ile performatif oyunculuk ve çağdaş dans olanaklarından faydalanarak, sözlerin ve bedenin hareket ve anlam olasılıklarını araştırıyor.

Bir Tatlı Kaşığı Çamur, ayrıca Türkiye ve Avrupa’nın tek kadın temalı tiyatro festivali olan Atölye Kültür Sanat’ın düzenlediği Kadın Oyunları Festivali kapsamında sahnelenecek. Festival kapsamında oyun Antalya, Ayvalık ve Aydın’da tiyatroseverlerle buluşacak.

Bir Tatlı Kaşığı Çamur oyununun biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Künye:
Yazan: Elif Candan
Yöneten: Pınar Akkuzu
Oynayanlar: Bengisu İspir, Cansu Canaslan
Yardımcı Yönetmen: Gizem Akdoğan
Hareket Tasarımı: Ceyda Özcan
Müzik Direktörü: Berkay Özideş
Işık ve Sahne Tasarımı: Utku Kara
Kostüm Tasarımı: Hilal Polat
Afiş Fotoğraf: Murat Dürüm
Afiş Tasarım: Deniz Benzetsel
Koordinatör: Berat Aydın
​Yapım: Nushu Tiyatro

0
479
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage