13 OCAK, ÇARŞAMBA, 2021

“Minyatür 2.0” Sergisine Özel Film Seçkisi: “İçeri Adım, Dışarı Adım”

Pera Müzesi Film ve Video Programları, geleneksel minyatür sanatının güncel yorumlarını bir araya getiren “Minyatür 2.0: Güncel Sanatta Minyatür” sergisi çerçevesinde sergide işaret edilen konuların izini süren “İçeri Adım, Dışarı Adım” başlıklı bir film seçkisini izleyiciyle buluşturuyor.

“İçeri Adım, Dışarı Adım” başlıklı programda, sanatçıların sergide minyatürü kullanarak işaret ettiği konuların izini süren, hikâyelerine hem içeriden hem de dışarıdan bir gözle bakmaya çalışan üç filme yer veriyor.

Genç yönetmenler Su Baloğlu ve Merve Bozcu’nun imzasını taşıyan Onun Filmi, on dört yönetmen kadının Türkiye sinemasında kadın sinemacı olmayı, kadın olmayı anlattıkları bir dünyanın hikâyesini ekrana taşıyor. Ali Kemal Çınar’ın ikinci uzun metraj filmi olan Gizli, 30 yaşına geldiğinde bir kadına dönüşeceğini öğrenen bir gencin hikâyesini anlatıyor. Seçkinin diğer filmi, ödüllü belgesel Kamerayla İzdivaç ise, Esra Erol’un bir fenomene dönüşmüş programının kamera önü ve arkasından çok etkileyici kesitler sunuyor.

​“İçeri Adım, Dışarı Adım”, 24 Ocak tarihine kadar çevrim içi olarak Pera Müzesi web sitesi üzerinden ücretsiz olarak izlenebilir.

0
1154
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage