06 ARALIK, ÇARŞAMBA, 2023

La Mov Compania de Danza 9 ve 10 Aralık’ta CRR’de

İspanyol modern dans topluluğu La Mov Compania de Danza, 9 ve 10 Aralık’ta saat 20.00’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda izleyicilerle buluşacak.

2008 yılında modern dansın öncülerinden Maurice Bèjart’ın öğrencisi olan Lyon Operası’nın ünlü solist dansçısı Víctor Jiménez tarafından kurulan La Mov, yenilikçi yaklaşımı, dinamik sahne performansları ve uluslararası başarılarıyla tanınıyor. Topluluk, 12’den fazla geniş formatlı prodüksiyonla, klasik eserlerin yanı sıra Rodovalho, Francisco Lorenzo gibi çağdaş koreografların eserlerini sahneye taşıdı. Amerika Birleşik Devletleri’nden İtalya’ya, İngiltere’den Almanya’ya kadar birçok uluslararası sahnede izleyici karşısına çıkan topluluk, kendi ana vatanı olan İspanya’da da sayısız sahnede performans sergiledi.

​Topluluğun CRR’deki performansında çıkacak olan dansçılar Imanol López, Paula Rodríguez, Daniel Romance, María Bosch, Fermín López, Ainhoa Fernández, Leyre Domingo ve Pilar Miguel yenilikçi ve dinamik yorumlarıyla dans dünyasında sınırları zorlamaya devam ediyor. Etkinliğin biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

0
674
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage